Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Elmas başarıyı anlatıyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ bürokratları, SAÜ’nün stratejik planlama ve kalite başlıklarındaki çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgilendirildi.

Katılım
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda SAÜ’nün dünya ölçeğinde adını duyuran çalışmalarına değindi. Programda SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, daire başkanları ve şube müdürleri de hazır bulundu.

Mükemmellik
Programın açılış konuşmasını yapan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Bugün Sakarya Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı kurumumuzda ağırlıyoruz. Bilindiği üzere, Sakarya Üniversitesi gurur duyduğumuz Avrupa Mükemmellik Ödülü’nü (EFQM) aldı. Baktığımız zaman EFQM Mükemmellik Ödülü kamu kuruluşlarının örnek alabileceği önemli bir başarıdır. Bu başarı hikâyesi hocamızın önderliğinde gelişti. Biz de bir kamu kurumu olarak hocamızın deneyim ve tecrübelerinden faydalanalım istedik. Katılımlarından dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gelecek vizyonu
Muzaffer Elmas ise, “Sakarya Üniversitemizde yapılan çalışmaları şehirdeki en önemli paydaşımız olan Büyükşehir Belediyemiz ile paylaşalım istedik. Önümüzdeki süreçte bizde şehrimizin önde gelen kurumlarını senatomuzda ağırlamak istiyoruz. Şehrimizin gelecek vizyonu konusunda tecrübe ve deneyimleri paylaşmak bizler için önemli. Kurumlar birbirini tam anlamıyla tanıdıkça işbirliği alanı daha da genişleyecektir. İnşallah bu toplantımızı bir anlamda başlangıç olarak nitelendirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Az model var
EFQM Avrupa Mükemmellik Ödülü konusunda da bilgiler veren Elmas, “Bir kurumun Dünya’da uygun bir şekilde yönetilip yönetilmediğini gözlemleyen az model var. Sakarya Üniversitesi olarak kurumlаrın оrgаnizаsyоnlаrını gözеtlеyеn vе dеnеtlеyеn bir kuruluş оlаn EFQM’e göre kendimizi kontrol ediyoruz. Buradan hareketle bir model geliştirdik. Bu modelde öne çıkan özellik liderliktir. Yapılan çalışmaların sürdürülebilir olması ve yetenekleri geliştirme de mükemmellikte öne çıkan başlıca unsurlardır” diye konuştu.

Dijital dünya
Meslek alanlarına uygun bireyler yetiştirmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Elmas, “Yükseköğretim için en büyük gerçekler iş dünyası ve ekonomik baskı ile dijital dünyadır. Bu iki parametreden dolayı üniversitelerin kendisini geliştirmesi, değiştirmesi gerekir. Baktığımız zaman işverenler mezun olan öğrencilerden daha fazla yetkinlik bekliyor. Okunulan bölümlerin dışında çok iyi bir iletişim becerisi, liderlik, proje yönetme becerisi gibi kabiliyetler dikkate alınıyor. Bu bakımdan değişime ayak uydurmanın en önemli yolu meslek alanlarına uygun bireyler yetiştirmektir” şeklinde konuştu.

Anlık ulaşıyor
Geliştirilen yeni yazılım sistemleri ile bilgilere anlık ulaşabildiklerini de belirten Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Öğrenci sayısı, uluslararası yayın sayısı, akredite olan bölümler gibi bilgilere web tabanlı sistem ile anlık olarak ulaşabiliyoruz. Önceden farklı farklı sistemler kullanılırdı. Bu kullandığımız yazılım sistemlerini birleştirerek ulaşılmak istenen her veriye anında ulaşabiliyoruz” dedi. Gerçekleştirilen sunumun ardından SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Rektör Elmas’a teşekkür ederek, günün anısına plaket takdim etti.
 

25 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 845 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU