Günün Tarihi:1 Mart 2021

‘Bakan istifa etmeli!’


CHP İl Kadın Kolları üyeleri, Karaman’da yaşanan cinsel istismar olayı hakkındaki sözlerinden dolayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu istifaya davet ettiler.

Açıklama
Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Emel Bircan ve yönetim kurulu üyeleri, Karaman’da yaşanan cinsel istismar olayı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Bircan, “Karaman’da 45 çocuğumuzun Ensar Vakfı’nda cinsel istismara uğraması bizi yürekten yaralamıştır. Mevcut iktidar, planlı olarak eğitim sistemiyle uğraşırken, çocuklarımızı denetimsiz Kur’an kurslarında, eğitimcilikle ilgisi olmayan bir güruhun eline teslim etmiştir” dedi.

Kıymetli değil
Bircan, “Ülkemizde sosyal devlete olan gereksinim her geçen gün artarken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ‘Bir defa böyle bir olay yaşanması Ensar Vakfı’nın kötülenmesi için gerekçe olamaz’ diyerek çocuklarımıza yaşatılan acıyı daha da derinleştirmiştir. Hiç kimse ve hiçbir kurum, bir çocuğun tırnağından daha kıymetli değildir” şeklinde konuştu.
 
İstifa
CHP’li kadınlar olarak çocuklarımızın korunması için sivil toplum kuruluşlarını göreve çağırdıklarını söyleyen Bircan, “Çocuklarımızı bu anlayışa emanet etmeyeceğiz ve benzeri vakaların tekrar yaşanmaması için gerekli olan kalıcı çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi konusunun takipçisi olacağız. Söz konusu bakan derhal istifa etmelidir” dedi.

28 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 925 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU