Günün Tarihi:5 Aralık 2021

‘Sakarya kültür-sanat şehridir


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen’i Büyükşehir’de ağırladı.

Yeni dönem planı
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kültür-sanat yatırımlarının ele alındığı görüşmede, yeni dönem planlamaları da masaya yatırıldı. Başkan Toçoğlu, kısa süre önce açıklanan Kongre Merkezi Projesi’ne vermiş oldukları desteklerden ötürü Milletvekili İsen’e teşekkür etti.
Kongre Merkezi
Toçoğlu, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız’ın yanı sıra, AK Parti Sakarya milletvekillerimizin de destekleriyle şehrimize bir Kongre Merkezi kazandırıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız’ın katılımları ile hazırlanan proje üzerinde değerlendirmelerimizi yaptık. Bu proje her alanda ortaya koyduğumuz kültür-sanat yatırımları arasında ayrı bir öneme sahip. El birliği ile şehrimizin önemli bir ihtiyacını gidermiş olacağız” dedi.
Temel ihtiyaç
Toçoğlu, “Birçok kez ifade ettiğimiz üzere yol, su, kanalizasyon gibi birincil öneme sahip belediye hizmetleri elbette önemli. Ancak biz kültür-sanat yatırımlarını da temel ihtiyaç olarak değerlendiriyoruz. Yol, su diğer hizmetler ne kadar önemliyse, kültür-sanat yatırımları da o kadar önemlidir. Bu vesileyle bir kez daha değerli Milletvekilimiz, Hocamız Mustafa İsen özelinde projeye destek veren milletvekillerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Mutlu ediyor
Sakarya’da kültür-sanat alanında önemli projelerin hayata geçirildiğini kaydeden Milletvekili İsen, “Sayın başkanımızın da ifade ettikleri üzere; AFA’nın yıkılıp yerine şehrin ilk Kongre Merkezi’nin inşa edilmesi gündemde. Bu proje bizi ziyadesiyle mutlu ediyor, heyecanlandırıyor. Bundan önce izninizle hayata geçirilen diğer kültür-sanat yatırımlarına değinmek istiyorum. Ofis Sanat Merkezi, Sakarya Sanat Galerisi ile Ziya Taşkent Konser Salonu şehrimize ayrı bir hava katan yatırımlar oldu. Bu vesileyle bir kez daha memnuniyetimi ifade ediyorum” dedi.
Türkiye’ye örnek
Sosyal belediyecilik alanında yapılan çalışmalara ayrı bir parantez açmak gerektiğine dikkat çeken İsen, “Büyükşehir Belediyemiz sosyal belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek diyebileceğimiz yatırım ve çalışmaları gerçekleştirdi. Her ilçeye Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi kazandırılması konusundaki çalışmaları yakından takip ediyor, projeye elimizden gelen destekleri sunuyoruz. Bir şehrin, ilçenin kalkınması altyapıda, enerjide, yolda yapacağı hamlelerin yanı sıra, sosyal gelişmişlik ve çeşitlilik imkanlarıyla da yakından ilgilidir. Bu konuda sürdürülen kararlı çalışmaları da takdir ediyoruz” şeklinde konuştu.
Masada duran
İsen, “Gerek kültür sanata dokunan bu yapılar, gerek her ay düzenli olarak masada duran kültür-sanat faaliyetleri Sakarya’ya dönük farkındalığı da güçlendiriyor. Son olarak İstanbul’daki sanat camiasından dostlarımla bir araya geldiğim toplantıda Sakarya gündeme geldi. Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi ile ilgili birçok soru aldım. Dostlarımın memnuniyetlerini gördüm” dedi.
Başbakanımızı
İsen, “İfade ettiğimiz üzere; gurur duyulması gereken işlere imza atılıyor. 85 bin öğrencisi, kültür-sanat yatırımları ve programları ile Sakarya bir kültür sanat şehridir. Ben daha da büyük hizmetleri beraberce hayata geçireceğimiz inancını taşıyorum. Sayın başkanımızı bu vesileyle bir kez daha tebrik etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

29 Mart 2016 , Salı Bu haber toplam 1089 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU