Günün Tarihi:29 Ekim 2020

Sakarya GİAD İsen’i ağırladı


Sakarya Genç İşadamları Derneği istişare toplantısı Prof. Dr. Mustafa İsen’in katılımı ile yapıldı.

Ekonomisine
Sakarya GİAD tarafından sıklıkla düzenlenen ve üyeler arasında iletişimin gelişmesine katkı sağlamanın amaçlandığı ve güncel konularda da istişarelerin yapıldığı toplantıların 3.’sü Ramada Otel’de gerçekleşti. Toplantıya üyeler yoğun ilgi gösterirken, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayabilecek hususlarda da değerlendirmeler yapıldı.

İmza attıkları
Açılış konuşmasını yapan Sakarya GİAD Başkanı Gökhan Korkmaz, iş camiasından temsilcilerini bir araya toplayan dernekleri ile önemli bir birlikteliğe imza attıklarını vurgularken, üyelerinin sosyal ve ticari alanda gelişimlerine katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Ticaretimiz
Başkan Korkmaz, “Sayın vekilimiz tecrübesi ve bilgi donanımı ile biz gençlere ışık tutuyor. Bugün bölgemiz turizmini nasıl artırabiliriz, Yurtdışı iş bağlantıları ile hangi bölgelerde ve nasıl ticaretimizi geliştirebiliriz gibi birçok hususta görüş ve önerilerini alacağız’’ dedi. Ayrıca Sakarya GİAD olarak sürdürdükleri çalışmalar hakkında da bilgi aktaran Korkmaz, Sakarya GİAD’ ın Doğu Marmara ve Batı Karadeniz bölgesinde etkin bir dernek olması adına yol haritalarını anlattı.

10 yılda
Programda konuşan Milletvekili İsen, “Ülkemiz coğrafi konumu ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir lokasyondadır. Birçok dünya ülkesinin son 10 yılında gerçekleştirdiği yatırımlara bakıldığında, Türkiye’nin aldığı yol ortadadır. Gerçekleşen yatırımlar Türkiye için olduğu kadar, bölgemiz içinde önemlidir. Sakarya’nın bir turizm kenti de olacağı ve sanayi yatırımları için Karasu limanının önemi de ortadadır” dedi.

İran’a satış
Toplantıda özellikle bölgemizde tarım arazilerinin korunarak yapılabilecek tarıma dayalı ürün imalatında bazı yatırımlar ve termal kaynakları için gerçekleşebilecek yatırımlar adına görüş alış verişi yapıldı. Sakarya GİAD üyelerinin,  İran başta olmak üzere yurtdışında ürün satışı ile pazar arayışı hususun da ki sorularına da milletvekili İsen de önerileri ile açıklık getirdi. 
Program ikinci bölümünde Sakarya GİAD yönetimi ve üyeleri arasında TÜGİK ve dernekleri ile bölgelerine sağlayabilecekleri projeler hususunda istişare toplantısı ile tamamlandı.
 

1 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 983 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU