Günün Tarihi:30 Eylül 2020

S plaka uygulamada


Büyükşehir Belediyesi’nin servis taşımacılığı sektörüne standart getirecek uygulaması S plakada esnaf plakalarına kavuştu.

3 bin esnaf
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, 3 Ağustos 2015’te başlayan sürecin sonlandığını; 16 ilçede 3 bin esnafın yeni uygulamadan yararlanacağını açıkladı. Pistil, ayrıca 1 Nisan itibari ile S plaka sahibi olmayan esnafın servis taşımacılığı yapamayacağını belirtti.


Denetimler
Fatih Pistil şunları söyledi; “Sakarya’da S plakalı dönem başladı. 3 Ağustos 2015’te başlayan hazırlık ve başvuru süreci 31 Mart’ta sonlandı. 16 ilçemizin tamamında 3 bin esnaf artık S plakaları ile hizmet sunacak. 1 Nisan itibari ile plaka sahibi olmayan hiçbir esnaf servis taşımacılığı yapamayacak. Bu anlamda denetimlerimiz de başladı. Okul servisi veya fabrika servisi olsun; şayet S plaka sahibi olunmamış ise artık servis taşımacılığı yapılamayacak. Bu konuya bir kez daha dikkat çekmek istiyorum.


İstisna
Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığımız’la gerekli sözleşmeyi daha önce yapan öğrenci servisleri konusunda bir istisna getirdik. Bu sözleşmeler daha önceden yapıldığı için sözleşmesi olup S plaka almamış olan esnaf, eğitim sezonu sonuna kadar servis taşımacılığı yapabilecek. Eğitim-öğretim yılının sonlanmasının ardından sözleşme sona erecek ve bu esnaflarımız servis taşımacılığı yapamayacak. Öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına uygulamada böyle bir istisnai durum oluşturduk. Bundan sonra her türlü servis taşımacılığı için S plaka zorunluluğu geldi.


Başvuru
Bir diğer önemli husus ise S plaka almaya hak kazanan 3 bin esnafın tescil işlemleriyle ilgili. 29 Nisan Cuma gününe kadar plaka sahipleri İl Emniyet Müdürlüğü’ne başvurup, tescil işlemlerini tamamlamalılar. Aksi halde S plaka hakkı yasal gerekçeler çerçevesinde kaybedilmiş olur. S plaka sahibi esnaf kardeşlerimizin mağduriyet yaşamamaları için bu konuya ayrı bir hassasiyet göstermeleri gerekiyor. Ayıca plakanın askıya alınması konusu önemli. Bir yıl içerisinde 2 aydan fazla olarak plaka askıya alınacaksa, bu UKOME kararı ile mümkün olacak. Burada esnafın gerekçesini alacağız. UKOME onay verirse plaka askıya alınacak.”

2 Nisan 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 968 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU