Günün Tarihi:2 Aralık 2020

Milli şairi anlattılar


Gönüllü lise öğrencileri ‘Vefatının 80inci Yılında Mehmet Akif’i Okuyoruz’ projesi kapsamında Akyazı Konuralp Anadolu Lisesi ve Eyyüp Genç Fen Lisesi’nde akranlarına Mehmet Akif’i kendi yazdıkları metinler ile anlattı.

Verimli geçti
Proje ekibi; Adapazarı, Serdivan, Karasu ve Kocaali’nin ardından Akyazı’da da okumalar yaparak yaklaşık bin 500 öğrenciye ulaştı. 7 farklı okuldan 18 öğrenci ‘Mehmet Akif’i Anlayarak Anıyoruz’ diyerek üstadın etkilendikleri yönünü ele alan metinler hazırladı. Okuma Grubu moderatörlerinden Cahit Öner, Akyazı Eyyüp Genç Fen Lisesi’nde öğrenci öğretmen ve idaresi ile yoğun bir katılımın olduğunu söyleyerek çok verimli bir panelin yapıldığını ifade etti.

Memnuniyet
Canan Başer Borlukçu ise, “Öğrencilerimiz her geçen gün daha iyi sunumlar yapıyor. Mehmet Akif’i anlayarak anmaya niyetlenmiştik ve bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Sunumlar için gittiğimiz okullarda gördüğümüz ilgi bizleri çok memnun ediyor” dedi. ‘Vefatının 80inci Yılında Mehmet Akif’ projesi Prof. Dr. Sami Güçlü’nün öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun yakından ilgisi ve Şube Müdürleri Mehmet Salih Güvendi, Yüksel Hamzaoğlu ile Proje Koordinatörü Ali Akıllı, Edebiyat Öğretmenleri Canan Başer Borlukçu ve Cahit Öner’in yönetiminde devam ediyor.

 

4 Nisan 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 736 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU