Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

Birlikte fidan diktiler


İlim Yayma Cemiyeti ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle, Adapazarı Fatih İmam Hatip Ortaokulu bahçesine fidan dikildi.

Bir araya geldiler

İlim Yayma Cemiyeti öğrencileri ile Adapazarı Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul bahçesine fidan dikti. İlim Yayma Cemiyeti’nin üniversiteli öğrencileri ile bir arada bulunmaktan keyif alan Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, cemiyet üyeleri ile sohbet etme fırsatı buldular. Sohbette, Hz. Peygamber'den de ağaç dikimiyle ilgili birçok hadîs-i şerifin rivayet edildiği öğrencilere anlatılarak ağaç ve doğanın hayatımızdaki yerine dikkat çekildi.
Teşvik
Hadislerin dikkatle incelendiğinde Rasûlullah'ın Müslümanları ağaç dikmeye teşvik ettiğinin anlatıldığı ağaç dikme töreninde, Cenâb-ı Hakk'ın bir nimeti olan ağacın insanlara hattâ hayvanlara pek çok faydasının bulunduğu öğrencilere anlatıldı.
Önemli
Sohbette, “Hiç bir Müslüman yoktur ki, o, ağaç diksin yahut ekin eksin ve mahsûlünden insan, kuş, kurt yesin de kendisi bundan istifade etmiş olmasın. Elbette o Müslüman da diktiğiyle, ektiğiyle sevap alır. Bu durum, hem Rasûlullah'ın hem de ashabın ziraata ve ağaç dikmeye ne kadar önem verdiklerini göstermektedir. Hz. Peygamber'in ağaç dikmekle ilgili aşağıya aldığımız tavsiyeleri de bu durumu göstermektedir” denildi.
 

4 Nisan 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1068 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU