Günün Tarihi:1 Mart 2021

Yetim Kardeş Ormanı


21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ve İHH katkılarıyla, Karaman’daki bölgeye 3 bin 450 fidan dikilerek, “Yetim Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

Geniş katılım

Vali Hüseyin Avni Coş, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, İHH Şube Başkanı ve yetkilileri, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Cevahirci ve işletme personeli ile öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla Karaman’da belirlenen bölgeye fidan dikildi.
Güzellikler
Bölge Müdürü Kurşun açılış konuşmasında, “Orman ekosistemi,  bünyesinde barındırdığı çeşitli bitkiler, kuşlar ve yaban hayvanlarıyla, gözle görülen ve görülmeyen canlı ve cansız varlıklarıyla her mevsim değişen renkleriyle sükunetiyle, insanın ruhunda sonsuz bir hayranlık ve heyecan yaratan muazzam bir varlıktır. Oluşturdukları renkler, sesler, ışıklar ve gölgeler armonisi ile ormanlar; baharda, yazda, güzde ve kışta farklı renk ve güzellikler sunmaktadır” dedi.
7 bin 820 fidan
Kurşun, Orman Bölge Müdürlüğü’nün hafta kapsamında, farkındalık oluşturmak ve toplumda ağaç sevgisini yaygınlaştırmak için Sakarya genelinde düzenlenen 47 tören ile 7 bin 820 fidan dikildiğini belirterek, “Vatandaşlarımıza da 29 bin 785 fidan dağıttık. Bakanlığımızca bu yılın ‘Çınar Yılı’ ilan edilmesi münasebetiyle 10 bin çınar fidanı toprakla buluşturuldu. Burada 3 bin sahil çamı, 350 çınar, 100 diğer yabancıl türlerde oluşturulacak olan Yetim Hatıra Ormanı ile yetim çocuklarımızın; daha küçük yaşlardan itibaren duyarlı, bilinçli, doğayı ve ormanı seven çevre bilinci kazanmış nesiller yetişmesine katkı sağlamış olacağız” dedi.
Hatıra kalsın
Vali Hüseyin Avni Coş, “Bugün burada yetim ve öksüz çocuklarımızın farkındalığını arttırmak, ağaç sevgisi, yeşil sevgisini arttırmak amacıyla bu güzel etkinliği ve faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyette emeği geçen İHH Genel Başkanı ve bütün mensuplarına, Orman Teşkilatımız başta olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlara kalbi teşekkürlerimi iletmek isterim. Bugün burada dikeceğimiz fidanlar çocuklarımız gibi gelişerek güzel bir şekilde çocuklarımıza güzel bir hatıra kalmasını temenni ediyorum” dedi.
Fidanlar dikildi
Vali Coş, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun ve diğer protokol üyeleri, öğrenci ve katılımcılar tarafından fidanlar toprakla buluşturularak, güzel bir hatıra ormanının oluşması için ilk adım atılmış oldu.
 

4 Nisan 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1019 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU