Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Bu nasıl budama?


Sapanca Kurtköy’deki İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ne bağlı İçsu Ürünleri Araştırma ve Uygulama Birimi’nin bahçesindeki ağaçların budama denilerek ortadan kesilmesi vatandaşların tepkisine yol açtı.

Sapanca Kurtköy’deki üniversite arazisinin içinde bulunan çınar ağaçlarının budama adı altında adeta katliam gibi kesildiğini söyleyen vatandaşlar, “Araştırdığımızda binaya zarar veren bir ağacın budanması için izin alındığını öğrendik. Ne yazık ki buna rağmen, arazi içindeki tüm ağaçlar sanki direk gibi ortadan kesilip traşlandılar. Şu an üzerlerinde ne bir dal ne bir yaprak kaldı” dediler.

Tepkilerine rağmen ağaç kesiminin devam ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Hiç bir kurum ve kuruluş buna dur demiyor. Bu nasıl bir üniversite? Üniversite bunu yaparsa, başkası ne yapmaz. Orman İdaresi, belediyeler, çevreciler nerede? Budama adı altında yapılan ağaç katliamı durdurulsun” dediler.
 

5 Nisan 2016 , Salı Bu haber toplam 1007 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU