Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Yunus Çiloğlu’nda Baklava Atölyesi


Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı 11. sınıf öğrencilerine yönelik olarak baklavacılık atölyesi düzenlendi

Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki eğitim verdiği öğrencilerinin iş becerilerini geliştirmek için, onları kendi mesleki alanlarının ustalarıyla buluşturmaya devam ediyor. Bu amaçla yapılan faaliyetler kapsamında, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı 11. Sınıf öğrencilerine yönelik şerbetli tatlılar konusunda bir atölye çalışması düzenlendi. Yaprak Yufka ve Baklavaları ustası Kadir Üzmez ile yardımcı ustası Azat Batıbey, öğrencilere klasik baklava ile özel prens baklavasının yapım aşamalarını baştan sonra uygulayarak gösterdiler. Süreci dikkatle takip eden alan öğrenciler, merak ettikleri soruları da sorarak, baklava yapımının önemli noktalarını öğrendiler. Bölüm öğretmenlerinin de katıldığı atölye çalışmasının sonunda, bazı öğrenciler gördüklerini uygulama imkanı da bulurken, gün sonunda yapılan baklavalar öğrencilere ve okul öğretmenlerine ikram edildi. Alan Şefi Erhan Değer, işletme müdürü Serkan Yılmaz ile ustalara atölye çalışmalarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, öğrencilerle alan uzmanların buluşturmayı sürdüreceklerini ifade etti.

 

6 Nisan 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 941 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU