Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Kaderine terk edilmişti yıkıldı!


1995 yılında Taraklı Ulucami Mahallesi Ankara Caddesi’nde temeli atılarak inşaatına başlanan Taraklı Müftülük Sitesi, imara aykırı olması nedeniyle yıllardır çürümeye terk edilmişti. Yıllardır kaderine terk edilen inşaatın yıkımı yapıldı.

Çalışma yapılmadı
Taraklı’da 400 metrekare alanı bulunan yapının 2011 yılında yeniden projelendirilip imar planına hazır hale getirilmesi üzerine Bursa Kültür Varlıkları Koru Kurulu’nun onayı ile yapının yatırımının devam etmesine karar verildi. Türkiye Diyanet Vakfı Taraklı Şubesi’ne ait Taraklı Müftülük Sitesi ödenek yetersizliği nedeniyle yapılamadı. Yaklaşık 3 yıl önce Müftülük Sitesi’nin inşaatının durdurulmasına neden olan karmaşıklıkların ortadan kaldırıldığı belirtilmesine rağmen aradan geçen sürede inşaatı durdurulan Müftülük Sitesi’nin yapımı için tatmin edici bir çalışma yapılmadı.


Yeni proje
Taraklılılar, “Müftülük Sitesi’nin yapımındaki sorunun çözüldüğünü ve yeni bir proje hazırlandığını öğrenince sevindik. Site inşaatının yıllardır hala ucube gibi durması üzüntü verici” diyerek daha önce tepkilerini dile getirmişti. Taraklı İlçe Müftüsü Faruk Güneş yaptığı açıklamada, inşaatta beton değerlerinin özelliğini yitirdiğini ve çürüdüğünü, bu nedenle yıkım kararı verildiğini ifade ederek, “Müftülük Sitesi ile ilgili 2 katlı yeni bir proje hazırlayacağız. Taraklı’ya yakışan bir Müftülük Sitesi kazandırmak istiyoruz” dedi. 21 yıl önce temeli atılan ucube inşaatın yıkımı yaklaşık 2 saatte gerçekleşti.

8 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 742 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU