Günün Tarihi:1 Mart 2021

‘Zorla üyelik’ iddiası


Geçtiğimiz hafta Arifiye Üzeyir Garih Ortaokulu’nda eğitim sendikalarından birinin zorla üye yaptığı iddiası tepki gördü.

Tartışma
İddialara göre, eğitim sendikalarından birinin İl Başkanı M.M. yanında aynı sendikanın Arifiye İlçe Başkanı T.B. ve sendika üyesi bir okul müdürü C.Y. ile birlikte Üzeyir Garih Ortaokulu’na giderek burada aday öğretmenlere sendikalarına üye olmaları konusunda baskıda bulundu. Sendikacıların aday öğretmenlere uyguladıkları baskılara öğretmen ve okul idaresinin tepki göstermesi üzerine önce öğretmenler odasında tartışma yaşandı. Eğitimciler, sendika yöneticilerine ‘sendikaya üye olmak veya olmamak öğretmenlerin özgür iradesine bağlı olduğu, bu hususta kimsenin baskı uygulayamayacağını’ söyledi.


‘Hayırlı olmaz’
Sendika yöneticilerinin aday öğretmenlere ise, “Bizim sendikamız dışında farklı bir sendikaya üye olursanız sizin için hayırlı olmaz. Aday öğretmenliğinizin kalmasını istiyorsanız bizim sendikaya üye olun, biz size yardım ederiz” dediği iddia edildi. Öte yandan olayın, 30 Mart Çarşamba günü normal ders saati akışı esnasında yaşandığı ve 3 sendika yöneticisinin ‘üye çalışması’ yaparken eğitim ve öğretimi engelledikleri ileri sürülüyor. Ayrıca söz konusu sendika yöneticilerinin sendikal çalışmada bulunmak için iddia edilen olayın yaşandığı gün ve saatte izinli olmadıkları öğrenildi.

8 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 1203 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU