Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

İstikrarın yolu B.Ş.’den geçer


Son Maraş beraberliği ile lige tamamen havlu atan ve düşme veya çıkma gibi bir heyecan içerisinde olmayan Sakaryaspor’da liglerin bitimine 4 hafta kalan genel kurul konuşulmaya başlandı.

Bırakacak
Sezon başından itibaren sürekli eleştiri alan, her maç öncesinde yoğun hakaretlere maruz kalan Başkan Selahattin Aydın’ın “Genel kurul ile geldim, genel kurul ile giderim” şeklindeki açıklaması, haziran ayında yapılacak genel kurulda aday olmayacağını net bir şekilde gözler önüne serdi.


Yokuz
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun da, Kulüp Başkanı Aydın’ın sözlerini desteklercesine, “Ben de yokum, Selahattin Aydın da yok. Bana değil, cebine ve gücüne güvenen kongrede aday olsun” demesi, kötü giden Sakaryaspor cephesinde tedirginlik, taraftar cephesinde ise endişeye yol açtı.


Olamaz
Ligin bitimine 4 hafta kala çıkma umudunu kesen, düşme endişesini de üzerinden atan Sakaryaspor’da ise köklü bir revizyona gidilmesi bekleniyor. Yeni sezon için 4 hafta önceden atılacak adımların, Sakaryaspor’un geleceği açısından önemli olduğunu belirten çok sayıda esnaf, istikrarın Büyükşehir Belediyesi’nden geçtiğini söyledi.

Yeni stat
Kötü bir sezon geçiren Sakaryaspor’un geleceğinden de endişe duyan çok sayıda futbolsever, “Pireye kızıp yorgan yakılmaz. Toçoğlu da birkaç taraftara kızıp Sakaryaspor’a sırt çeviremez. Çünkü Sakaryaspor’un geleceği Büyükşehir’e, dolayısıyla Zeki Toçoğlu’nun desteğine bağlı. Yeni yapılan statta rezil olmak istemiyoruz” dediler.


Değişsin
Yeni sezon umudunu haziran ayında yapılacak genel kurula bağlayan çok sayıda futbolsever; “Ligde kalan son 4 maçta, sezon bitiminde gidecek futbolcuların oynatılmasını istemiyoruz. Sakaryaspor’da gönül eğlendirenler gitsin. Hacı Ömer ve Canberk gibi isimler daha çok oynama şansı bulsun. Kısacası kadro değişsin” dediler.


SATSO işin içine girsin


Sakaryaspor’dan umudunu kesen, protesto etmek için bilet alıp maçlara gelmeyen taraftarların, kötü gidişatı haklı gerekçe olarak göstermeleri, güçlü bir yönetim modelinin oluşumuna işaret etti.


Daha iyi
Büyükşehir Belediyesi Basketbol Yönetimi’nin, Sakaryaspor Yönetimi’ne oranla çok daha iyi, çok daha bilgili ve güçlü olduğunu söyleyen Uzunçarşı esnafı, “Eski ve güçlü Sakaryaspor’un geri dönmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SATSO’dan ve iş adamlarından oluşturacağı yönetim ile ipin ucunu eline almalıdır” dediler.


Uzak duramaz
SATSO’da Mahmut Kösemusul ve Akgün Altuğ gibi önemli isimlerin bulunduğuna işaret eden Uzunçarşı esnafı; “Toçoğlu tepkide haklı. Çünkü destek istenen bir kişiye hakaret etmek hiç kimsenin haddine değil. Tam tersi saygı göstermek durumundasın. Bu yüzden Toçoğlu’nu aldığı kararlarda haklı görüyoruz, ama söz konusu Sakaryaspor olunca da, ondan başkasını gözümüz görmüyor” dediler.


Haksızlık
Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu’nun, Sakaryaspor’dan desteğini çekmesi ile birlikte, Orhan Kocabıyık’ın da elini çektiğini söyleyen esnaflar; “Zeki Toçoğlu önderliğinde oluşacak, Mahmut Kösemusul, Akgün Altuğ ve Orhan Kocabıyık gibi isimlerin işin içinde olması hem yeni stadın dolmasına, hem de Sakaryaspor’un istikrarına merhem olacaktır. Bu nedenle hazirandaki genel kuruldan çok şey bekliyoruz” dediler.

8 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 1186 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU