Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Önce yaptılar sonra sattılar


Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Alanı öğrencileri, okul atölyesinde ürettikleri ayakkabılarını satışa çıkardı.

Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Alanı 10E sınıfı öğrencileri, okul atölyesindeki uygulama dersinde kendi yaptıkları ayakkabıları, okulun önünde kurulan Çarşamba Pazarı’nda satışa çıkardı. Alan şefi Nigar Özen Özkan ve usta öğretici Necdet Kazıcıoğlu, öğrencilerin kendi modelledikleri ve yine kendi el emeğiyle yaptıkları ayakkabıları satışa çıkarmalarıyla, bir üretim ve pazarlama sürecini tamamen deneyimlemiş olduklarını belirterek, öğrencilerin bu şekilde becerilerini geliştirdiklerini ifade ettiler. Ürün satışını gerçekleştiren 10E sınıfı öğrencileri Recep Artuç, Berkay Balaban, Ahsen Benli, Sümeyye Badak ve Gizem Doğan, hem kendi alanlarındaki eğitimin sonuçlarını almaktan, hem de satışa çıkardıkları ayakkabıların ilgi görmelerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirttiler.

9 Nisan 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1084 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU