Günün Tarihi:19 Nisan 2021

Gazeteciliği anlattı


Büyükşehir Belediyesi Bahar Dönemi Akademi’de eğitimler ‘Medya ve Gazetecilik’ sınıfında gerçekleştirilen ders ile devam etti. Sektördeki son değişiklikleri ele alan Gazeteci Halime Kökçe, gazeteciliğe yüklenen anlamın farklılaştığını söyledi.

Ofis Sanat Merkezi Cep Sinema Salonu’nda gerçekleşen derste konuşan Halime Kökçe şunları söyledi, “Size 2014 verilerinden bahsetmek istiyorum. Türkiye’de 10 internet kullanıcısından 9’u aynı zamanda sosyal medya kullanıyor. Bu oranın Türkiye’nin kendi özelinde, kendi sosyolojik dönüşümü için bir çıktısı var. Sosyal medya ve kitle hareketleri diye üzerinde tartışılmaya devam eden bir konu var. Bu artık akademik bir çalışma alanına dönüştü. Medya çeşitlendi. Peki medya çeşitlendi de ne oldu? Bizim gazeteciliğe yüklediğimiz anlam; kanaat gazeteciliği olmaya devam ediyor. Muhabirden çok köşe yazarı var artık. Bu, bir kanaat anlatma ihtiyacı var anlamına geliyor. Gazetenin asıl taşıyanının haber olması gerekirken; bizde köşe yazarı gazeteciliği söz konusu. Bu sürdürülebilir bir şey değil.”

11 Nisan 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 736 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU