Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Akoğlu ‘Yılın Hekimi’ seçildi


Sağlık Bakanlığı tarafından “Yılın Hekimi” seçilen Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Musa Akoğlu için bir tören düzenlendi.

Kahramanlar 

Toplum sağlığının korunması ve gelişmesi adına yapmış olduğu başarılı çalışmalar, hekimlik mesleği için göstermiş olduğu üstün gayret ve özveri dolayısıyla Sağlık Bakanlığı tarafından "Yılın Hekimi" seçilen SAÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Musa Akoğlu için SAÜ Rektörlük binası senato toplantı odasında bir ödül töreni gerçekleşti. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Bugün itibariyle Tıp Fakültemiz’in gelmiş olduğu noktayı gururla izliyoruz. Rutin işlerin dışında iyi işler de yapmaktayız. Bundan bir ay önce yaptığımız organ nakli oldu. Tabii bu işlerde isimli-isimsiz kahramanlar olur. Bu görünmez kahramanlardan bir tanesi de Musa Hocamız’dır. Hakikatten buraya geliş açısında bizler engeller çıkarmamıza rağmen o yoluna her zaman devam etti başarılı oldu” dedi.
‘Sakarya imtiyazlı’ 
Sakarya Üniversitesi’nin hem YÖK’te, hem de Türkiye genelinde parlak bir algısı olduğunu söyleyen YÖK Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, “Sakarya Üniversitesi dualı bir yerdir. Bugün ülkemizin en önemli prestiji olan yılın doktoru hocamız Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunuyor. YÖK’te ve Türkiye genelinde SAÜ deyince çok pozitif, parlak bir algı var. YÖK’e bir başvuru gelse ve çok önemli bir durum yoksa Sakarya Üniversitesi bir şey önerdiyse hemen geçer. YÖK’te SAÜ’nün ne kadar imtiyazı olduğunu bilseniz şaşırırsınız. Hocalarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.
‘Beraber başardık’ 
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bu başarının yakıştığını belirten Sakarya Kamu Hastaneler Genel Sekreteri Hasan Sağlam, “Üniversitemizin uluslar arası çapta işler yaptığını, ödüller aldığını biliyoruz ve gurur duyuyoruz. Kemik iliği yapacağız, tüp bebek çalışmalarımız var” şeklinde konuştu. Vali Yardımcısı Şakir Özdikici, “Son yıllarda hükümetimizin vermiş olduğu destekle tıp fakültemiz böbrek nakilleri, karaciğer ve bir çok nakil yapabilmektedir. Musa hocamızı ve ekibini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Musa Akoğlu ise yaptığı açıklamada, “Güzel bir gün ve insanın onur duyduğu bir gündür. Bana bu başarıyı veren üst akıla teşekkür ederim. Arkadaşlarımla beraber bir başarımızdır. Biz her şeyi Allah için yapıyoruz. Üst makamlar taktir etti sevinç duyduk” dedi.
 

12 Nisan 2016 , Salı Bu haber toplam 978 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU