Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

1 Mayıs'ta meydan şenlecek


Hak-İş İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Hak-İş olarak Türkiye'nin önemli kültürel ve sanayi kentlerinden biri olan Sakarya'da emekçilerin yoğun katılımıyla tarihi bir 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirmeyi amaçladıklarını

Gökdemir,  1 Mayıs'ın her zaman adına yakışır şekilde birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanması konusunda konfederasyonlara önemli görevler düştüğünü söyledi. 

1 Mayıs'ın birlikte kutlanması konusunda belli oranda bir gelenek oluştuğunu ve geçmişte yapılan ortak çalışmalarla çeşitli tabuların aşılması ve 1 Mayıs'ın tatil günü olmasının başarıldığını belirten Gökdemir, "Hak-İş Yönetim Kurulu, 2016 yılı 1 Mayıs'ını tüm işçi ve memur konfederasyonlarına üye emekçilerin katıldığı ortak etkinliklerle kutlanmasının önemine inanmaktadır." diye konuştu. 

 

Gökdemir, Hak-İş'in 1 Mayıs'ta bütün bu sorunlara karşı emekçilerin birlik ve dayanışma içinde olmasını beklediğini ifade ederek, şunları kaydetti: "1 Mayıs'ı anlamlı ve değerli kılan  birlik, dayanışma ve mücadele günü olmasıdır. Önemli olan 1 Mayıs'larda verilecek mesajların içeriği ve gücüdür. Hak-İş olarak, Türkiye'nin kültürel ve önemli sanayi kentlerinden biri olan Sakarya'da daha önce Konya, Kayseri, Karabük ve Ankara'da yaptığımız gibi emekçilerin yoğun katılımıyla tarihi bir 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Hak-İş,  yıllardır verdiği mücadelenin kazanımı 2009 yılında Taksim'in 1 Mayıs kutlamalarına açılması ile 1 Mayıs'ı 2010, 2011 ve 2012 yıllarında geniş bir katılımla Taksim'de kutlamıştır.  Ardından 1 Mayıs'ı Türkiye genelinde 2012'de Ankara, 2013'te Karabük, 2014'te Kayseri ve 2015'te Konya'da yoğun bir katılımla kutlamayı başarmıştır."

15 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 894 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU