KARA PARA DENETİMİ!18 Nisan 2016, Pazartesi

FETÖ incelemesi
Paralel Devlet Yapılanması (PDY)’nin Sakarya’daki finansal damarına giren maliye, FETÖ’ye destek veren, organik bağı olduğu tespit edilen şirketleri incelemeye aldı. Sakarya’da faaliyet gösteren büyük şirketleri markaja alan Maliye Bakanlığı, Himmet organizatörleri, para transferine aracılık yapanlar, çek-senet toplayıp arkasını imzalayarak ödeme zinciri oluşturanlara karşı denetimlerini arttırdı.

Son 5 yıl
Sakarya’da görevlendirilen özel vergi müfettişleri her türle cemaat, kurum, kuruluşlara yönelik şirketler tarafından yapılan ödemeler, bağışlar, vergi tutarları ve hesapları üzerinde inceleme başlattı. Kar apara denetimi kapsamında Sakarya’da bu yapılanmaya destek veren firmaların hesaplarının son 5 yıl baz alınıyor.

Vali Çoş yol gösterici
İlimizde göreve geldiği günden itibaren paralel yapılanmanın görünmeyen yüzünü ortaya çıkaran ve gizli operasyonlara imza atan Vali Hüseyin Avni Çoş’un çalışmaları da bu anlamda yol gösterici oluyor. Bilindiği gibi Vali Coş, FETÖ‘ye destek veren kuruluşlara ve kişilere karşı her platformda mücadele edilmesi gerektiğini savunan açıklamalarıyla vatandaşlardan da destek görüyor.

Bu haber toplam 962 defa okundu.