Günün Tarihi:27 Eylül 2020

KARA PARA DENETİMİ!


Maliye Bakanlığı sakıncalı gördüğü illerdeki büyük firma ve şirketlere yönelik geniş kapsamlı denetim operasyonu başlattı. Sakarya’daki firmaları didik didik hesaplarını inceleyen vergi denetmenleri kara para denetimi yapıyor.

FETÖ incelemesi
Paralel Devlet Yapılanması (PDY)’nin Sakarya’daki finansal damarına giren maliye, FETÖ’ye destek veren, organik bağı olduğu tespit edilen şirketleri incelemeye aldı. Sakarya’da faaliyet gösteren büyük şirketleri markaja alan Maliye Bakanlığı, Himmet organizatörleri, para transferine aracılık yapanlar, çek-senet toplayıp arkasını imzalayarak ödeme zinciri oluşturanlara karşı denetimlerini arttırdı.

Son 5 yıl
Sakarya’da görevlendirilen özel vergi müfettişleri her türle cemaat, kurum, kuruluşlara yönelik şirketler tarafından yapılan ödemeler, bağışlar, vergi tutarları ve hesapları üzerinde inceleme başlattı. Kar apara denetimi kapsamında Sakarya’da bu yapılanmaya destek veren firmaların hesaplarının son 5 yıl baz alınıyor.

Vali Çoş yol gösterici
İlimizde göreve geldiği günden itibaren paralel yapılanmanın görünmeyen yüzünü ortaya çıkaran ve gizli operasyonlara imza atan Vali Hüseyin Avni Çoş’un çalışmaları da bu anlamda yol gösterici oluyor. Bilindiği gibi Vali Coş, FETÖ‘ye destek veren kuruluşlara ve kişilere karşı her platformda mücadele edilmesi gerektiğini savunan açıklamalarıyla vatandaşlardan da destek görüyor.

18 Nisan 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 952 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU