Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Bakkal esnafına hükümet desteği


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yıllardır dillendirdikleri nüfusu 2 binin altındaki yerleşim birimlerine zincir marketlerinin girmemesinin hükümetin gündeminde olmasına, bakkal esnafı olarak sevindiklerini söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi tarafından geçtiğimiz gün perakende sektörünün sorunlarının konuşulduğu zirvede küçük esnafa yönelik sahip çıkıcı konuşmasından mutlu olduklarını söyleyen Başkan Akdardağan, “Bakan Tüfenkçi, esnafın sorunlarını yakından takip ettiklerini, 2 bin nüfusun altındaki mahallelerde zincir marketlerin olmaması ve esnafın yaşaması gerektiğini dile getirdi. Ayrıca yerel marketlerinde aynı görüşte olduğunu düşündüğünü söylemesi biz bakkal esnafının geleceğe yönelik umutlarını arttırmıştır. Yıllardan beri her platformda ve fırsatta dile getiriyoruz. Mahalle aralarına giren zincir marketlerin, biz esnafı tükettiği, tüketmekle kalmayıp bir simge olan, bir manevi değeri olan bakkalı bitirdiğini söylüyoruz. Bu marketlere karşı önlemler alınması, kolayca ruhsat almamaları, kriterler getirilmesi konularını söyledik, söylemeye devam edeceğiz. Bu konuda şehrimizde yerel yöneticiler yeni marketlerin açılmaması konusunda tarihi adımlar atmıştır ve bazı ilçelerde artık yeni marketler açılmıyor. Uygulamanın tüm Sakarya’ya yayılması için çalışmalarımız ve temaslarımız devam ediyor” dedi.

Gelecek adına
Akdardağan, “Biz küçük esnafı önemseyen herkese ve alışverişini küçük esnaftan yapan tüm vatandaşımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu ülkenin dinamosu, emanetçileri ve mihenk taşı olan biz esnafın yanında olan, düzenleme yapan tüm yöneticilerimizle geleceğimize dair umutlarımızı arttırıyoruz. Gelecek nesillere aktaracağımız mesleğimizi korumak için, sesimizin gür çıkması için doğru bildiğimizi yolda yürüyeceğiz” dedi.
 

19 Nisan 2016 , Salı Bu haber toplam 760 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU