Günün Tarihi:24 Ocak 2021

‘Biz ev sahipliği yapıyoruz’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Kongresi’ne katıldı.

14 ülkeden
3 günlük kongre için Antep’te bulunan Toçoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, milletvekilleri ve birçok belediye başkanı ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Geniş katılımla devam eden kongrede, Lübnan İçişleri ve Belediyeler Bakan Danışmanı Khalil Jbara, 14 ülkeden yaklaşık 50 belediye başkanı ile 160 yabancı kuruluş temsilcileri, ulusal ve uluslararası yabancı yardım kuruluşları da yer aldı.

Mazlumların
Kongre ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Başkan Toçoğlu, “Yerel yönetimleri yakından ilgilendiren UCLG-MEWA Kongresi için Gaziantep’teyiz. Hamdolsun toplantılar vesilesiyle Türkiye’nin büyüklüğüne ve gücüne bir kez daha şahitlik ettik. Güçlü bir Türkiye’nin önemini bir kez daha anlamış bulunuyoruz. Mazlumların sığındığı yerin adı Türkiye’dir. Ülkemizin yükünün ağır olduğunu biliyoruz. Toplantılarda ifade edildiği üzere bu süreçte yerel yöneticilere çok iş düştüğü muhakkaktır. Biz bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz, yapacağız. Sakarya’da binlerce mülteciye ev sahipliği yapıyoruz. Her alandaki ihtiyaçlarına dönük adımlar atıyoruz. İnşallah ülkemizin yüklenmiş olduğu sorumluluğa biz elimizden gelen desteği sunmaya devam edeceğiz” dedi.
 

20 Nisan 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 856 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU