Günün Tarihi:25 Kasım 2020

Kaynarca’da ilk kaynak


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Gölü’nün suyunu Kaynarca’nın 41 mahallesine ulaştıracaklarının müjdesini verdi.

22 Nisan’da
Daha önce Sapanca Gölü’nden Kaynarca’ya 32 kilometrelik isale hattı inşa ederek, gölden temin edilen kaliteli içmesuyu ilçeye ulaştırılmıştı. Şimdi ise Büyükşehir Belediyesi Kaynarca’nın tüm mahallelerine Sapanca’nın birinci sınıf içmesuyunu ulaştırmak için hazırladığı projeyi hayata geçiriyor. Başkan Toçoğlu, “Sapanca Gölü’nün kaliteli içmesuyunu Kaynarca’nın tüm mahallelerine ulaştıracak projenin ilk kaynağını 22 Nisan Cuma günü, saat 15.00’da atıyoruz. Sakarya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

İsale patlamaları
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Yasası ile şehrimizin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına kadar tüm ilçelerimizin altyapı geleceğini güvence altına alacak projelerimizi planladık. 16 ilçemizde gerekli içmesuyu, kanalizasyon, atıksu ve içmesuyu altyapısını baştan aşağıya yenilemeye başladık. Çalışmalarımız kapsamında şehrimizin içmesuyu geleceğini garanti altına alacak yatırımlarımızı da bir bir hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda çelik isale hattı inşa ederek, şehrimizde isale patlamalarından kaynaklı su kesintilerin önüne geçtik. Sapanca Gölü’ne alternatif kaynak oluşturacak baraj inşa etmeye başladık. Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğe sağlıklı, kaliteli, kesintisiz ve bol içmesuyu bırakabilmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” diye konuştu.

Kesintisiz su
Muhtelif yerlere içmesuyu depoları da inşa ettiklerini belirten Toçoğlu, “Şehrimizin muhtelif yerlerine son derece ileri teknolojiye sahip içmesuyu depoları inşa ediyoruz. Eskiyen ve ihtiyacı karşılamayan içmesuyu depolarını kaldırıyor yerlerine yeni depolar kazandırıyoruz. Çalışmalarımızla yaz aylarındaki olası yetersizliği ve yağışlı havalarda yaşanan bulanıklığın önüne geçerek; hemşerilerimize temiz ve bol içmesuyu ulaştırmayı hedefliyoruz. Ayrıca inşa ettiğimiz içmesuyu depoları ile entegre olacak yeni içmesuyu hatları inşa ediyoruz. Hayata geçireceğimiz içmesuyu yatırımlarımızla inşallah Sakarya’da hiçbir mahallemizde içmesuyu sorunu yaşanmayacak” dedi.

21 Nisan 2016 , Perşembe Bu haber toplam 760 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU