Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Kocaeli’yle kıyasladı


AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ilçe gündemindeki konular ile alakalı bir basın toplantısı düzenledi.

İlçe binasında düzenlenen toplantıya Başkan Ak’ın yanı sıra İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, partililer ve basın mensupları katıldı.
Büyükşehir yasası ile belediyecilik konusunda yeni bir dönemin başladığını ifade eden Ak, “Şehrimizin otopark sorunu var merkez mahallelerinde özellikle, çalışmalarda park sorunları da gündeme alınıyor. Bir araştırma yaptım Marmara ilindeki 6 büyükşehir arasında Sakarya’nın bütçe yapısı açısından son sırada” dedi. Belediyelerin ekonomik şartlarına göre tüm mahallelerde yenileme yapılacağını belirten Ak, “Adapazarı belediyemiz etütlerini yapıyor. Bunlardan sonra istenilen hedeflere ulaşılacaktır. Fiber altyapı konusunda da çalışmalar ilk önce Ünal Ozan Caddesinde başlayacak” dedi.

Ekonomik katkı
Meslek Yüksek Okulu’nun Yenikent’e taşınacağını da hatırlatan Ak, “Okulun buraya taşınması oradaki ekonomik ve sosyal yaşam adına olumlu bir adım. Çok kısa sürede büyük bir ivme kazanacaktır. Korucuk’a da bir yatırım düşünülüyor” dedi. Adapazarı nüfusunun depremden sonra 120 bin arttığını belirten Ak, “Şehrimiz depremden dolayı yatay büyümek zorunda yapılan hizmetler çok büyük anlam taşıyor bu anlamda. Yaşanabilir şehirlerarasında ikinci olmamız da bunun göstergesi. Kocaeli ile zaman zaman kıyaslanıyoruz ama Kocaeli’nin bütçesi 2016 yılında bir milyar 900 milyon lira. Bizim hemen hemen 4 buçuk katımız. Bu kıyaslamalar yapılıyor ama yatırım bütçeleri bile 858 milyon lira bu da bizim bütçemizin iki katı. Yatırımları bu boyutu ile de değerlendirmek lazım” dedi.

İmkanlar
Başkan Ak, “Kocaeli büyük sanayi şirketlerini barındırması nedeniyle böyle bir avantaja sahip ilimiz de kurulacak büyük sanayilerle önümüzdeki süreçte genel bütçeden alacağı pay da artacaktır. İmkanlar dahilinde yapılan yatırımlar çok önemli” şeklinde konuştu. Ak ayrıca Karaman’a yeni bir pazaryeri yapılacağını ve temalı parkların şehrin çeşitli mahallelerinde kurulacağını da ifade etti.

22 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 941 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU