SAÜEAH’ta yatak sıkıntısı büyüdü!25 Nisan 2016, Pazartesi

Yatak işi şans işi!
Hastanede zaman zaman yatak sıkıntısı öyle bir ana denk geliyor ki, basit bir hastalık için bile yatak bulmakta zorluk çekiliyor. Başka servisteki boş yatağa geçici olarak yatırılan hastalar yüzünden, doktorların bile zaman zaman birbirleriyle tartışma yaşadıkları öne sürülüyor. Yani bir anlamda acile gelen hasta için bile, ‘Şansın varsa, yatak var’ gibi bir durum yaşanıyor.

Her taraf hasta dolu
SAÜEAH’ta sadece merkez kampüste değil, Korucuk’taki 250 yataklı hastane binasında da yatacak yatak bulmak çok zor. Özellikle fizik tedavide bu yüzden aylar sonrasına tedavi için gün veriliyor. Diğer bölümlerde ise, yeni hasta yatabilmesi için tedavisi tam bitmeden, yani hasta tamamıyla iyileşmeden evine göndermek üzere zoraki taburcu edildikleri de iddialar arasında yer alıyor.


Bin yataklı şart
Sakarya’nın merkezinde tam teşekküllü denilebilecek Devlet Hastanesi bulunmamasının da yol açtığı bu durumun giderilebilmesi için, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim meydanında verdiği  ‘Bin yataklı hastane’ sözünün yerine getirilmesi gerekiyor.  Bu yerine gelmediği sürece de SAÜEAH’taki yatak sorunu daha da içinden çıkılmaz hal gelecek.
 

Bu haber toplam 859 defa okundu.