Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Yeşile katkı sağladılar


İlim Yayma Cemiyeti Halime Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri ile Serdivan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri okul bahçesine fidan diktiler.

Sohbet ettiler
Serdivan İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Halime Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle gerçekleştirilen etkinlikler, ilki fidan dikimi ile başladı. İlim Yayma Cemiyeti’nin üniversiteli bayan öğrencileri ile bir arada bulunmaktan keyif alan Serdivan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ablaları ile dinin çevreye, yeşile, ağaca verdiği ehemmiyet üzerine de sohbet etme fırsatı buldu.

Önemli adım
Sohbet çerçevesinde; Hz. Peygamber’den de ağaç dikimiyle ilgili birçok hadîs-i şerifin rivayet edildiği öğrencilere anlatılarak, ağaç ve doğanın hayatımızdaki yerine dikkat çekildi. Fidan dikiminin hemen akabinde üniversiteli ablaları ile can suyunu dökerek hem doğaya, hem de yaşam için önemli birer adım atmış oldular.

26 Nisan 2016 , Salı Bu haber toplam 985 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU