Günün Tarihi:23 Nisan 2021

‘Sakarya’dan Dünya’ya haykıracağız’


Pazar günü Kent Meydanı’nda yapacakları 1 Mayıs kutlamaları öncesinde ilimize gelerek incelemelerde bulunan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Pazar günü bu meydandan önemli mesajlar vereceğiz. Pek çok konudaki görüşümüzü Sakarya’dan ülke

İnceleme
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyon olarak 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda düzenleyecekleri miting öncesi ilimize geldi. Önce sendika binasına giden Arslan, daha sonra Atatürk Bulvarı’nda vatandaşlara ve esnaflara karanfil dağıttı. Arslan’a Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Şahin ve Ali Cengiz Gül, Genel Sekreter Osman Yıldız, yönetim kurulu üyeleri, Hak-İş Sakarya İl Temsilcisi Mesut Gökdemir ve sendika şube başkanları ve sendika üyeleri de eşlik etti.

Sanayi ve tarım
Arslan ve beraberindekiler, vatandaşlara ve esnaflara karanfil dağıtarak 1 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan mitinge davet ettikten sonra Kent Meydanı’na gelerek incelemelerde bulundular. Burada bir açıklama yapan Genel Başkan Mahmut Arslan, “Hak-İş 1990 yılında beri 1 Mayıs’ı çeşitli etkinlikler ile kutlamaktadır. Ruhuna uygun olarak birlik, mücadele ve dayanışma anlayışı ile her yıl başka şehirde kutluyoruz. Bu yıl da Sakarya’da kutlayacağız. Sakarya, Marmara’nın önemli sanayi ve tarım merkezlerinden biridir. Sakarya’nın temsil ettiği değerler Hak-İş’in temsil ettiği değerler ile örtüşmektedir” dedi.

Kardeşlik şehri
Arslan, “Pazar günü bu meydandan bütün Türkiye’ye ve Dünya’ya önemli mesajlar vereceğiz. Pek çok konudaki görüşümüzü Sakarya Kent Meydanı’ndan ülkemize ve dünyaya haykıracağız. Bunu yaparken barışı ve kardeşliği temsili olarak göstereceğiz. Ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü dikkate alarak farklı bir şekilde kutlayacağız” dedi.

Sakarya’nın misyonu
Polislerle ve askerlerle kucaklaşarak alana gireceklerini belirten Arslan, “Halkla birlikte bayramımızı kutlayacağız. Sakarya halkı bizimle beraber, bizimle beraber olacaklarını gördük. Onun için iyi ki Sakarya’ya geldik. Sakarya’nın misyonunu biliyoruz ve 1 Mayıs’ın burada kutlanması bizim için değerli” şeklinde konuştu.

TOMA’lı 1 Mayıs
Eleştirilerini belli bir üslupla yapacaklarını belirten Arslan, “Bize yakışan şekilde davranacağız. Bizim alanlarımızda çatışma olmaz, ülkemizi, değerlerimizi rencide edecek slogan olmaz. Askerimize, polisimize yanlış olmaz. Sadece TOMA’ları, gazları gördüğümüz 1 Mayısları artık istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tarihi adım
AK Parti Hükümeti’nin 2008 yılında tarihi bir adım attığını da belirten Arslan, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan edilmiştir. 2009 yılında 1 Mayıs resmi tatil yapılmıştır. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nde bu bir ilktir ve önemli bir gelişmedir. Emekçilerin ve çalışanların 1 Mayıs’ta birlik, mücadele ve dayanışma gününde etkinliklerini rahat yapabilmeleri için resmi tatil ilan edilmiştir” dedi.

Provokasyon
Arslan, “Biz 1 Mayıs’ta bütün bu gelişmeleri dikkate alarak ülkemizin içinden geçtiği zorlukların farkına vararak kaosa, kargaşaya, provokasyonlara ve bir kısım Türkiye’yi götürülmek istenen yanlış istikametlere götürmek isteyenlere karşı bu meydan, hep beraber buna dur diyeceğiz” şeklinde konuştu.
 

27 Nisan 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 912 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU