Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

AK Parti’de istişare


AK Parti İl Teşkilatı tarafından Hanedan Tesisleri’nde Sakarya Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı düzenlendi.

Sorunlara çare

Toplantıya il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yunus Tever, “AK Parti kurumsal kimliği olan bir partidir. Tüm sorunların çözümü parti içi istişarelerle yapılır. Geçmiş yıllarda belediyeleri sadece yol, altyapı çalışmalarını yapan kurumlar olarak görülürdü. Günümüzde belediyeler halkın tüm sorunlarına çare aramaktadır” dedi.
Konuşmalar
Programda meclis üyeleri adına Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Abdurrahim Atmaca, Adapazarı Meclis Üyesi Hatice Genç, Geyve Meclis Üyesi Abdullah Özdemir ve Arifiye Meclis Üyesi Vahit Sandal söz aldı. Toplantıda belediye başkanları adına Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, ilçe başkanları adına da Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik konuşma yaptı.
Kurumsallık
Toplantıda konuşan İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilk olarak partinin kurucularıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, “Bugün Yerel Yönetimler İstişare Toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde ilimizde bulunan sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geleceğiz. AK Parti kurumsal prensipleri olan bir partidir. AK Parti bu kurumsallığını her yerde uygulamaktadır” dedi.
Tartışıyoruz
Parti içerisinde her şeyi tartıştıklarını ifade eden Kılıç, “Biz kendi içimizde her şeyi konuşuyoruz, her şeyi tartışıyoruz ama buradan çıkacak olan tek sonuç AK Parti ailesinin birlik ve beraberliğidir. Biz iller bazında, ilçeler bazında, hem yerel yönetim şuralarında, hem istişare toplantılarında, hem de kamuoyu yoklamaları ile her şeyi tespit ediyoruz. Bütün sorunları konuşuyor ve tartışıyoruz. İstişare ortamı ile meşverette ortak bir karara varıyoruz” dedi.
 

27 Nisan 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 803 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU