Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Kadınlar Şehirleri konuşuldu


Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında ‘Kadınların Şehirleri’ söyleşisi ve imza günü programı gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir kitaplığına hediye edilen ‘Kadınların Şehirleri’ isimli kitap için söyleşi ve imza günü gerçekleştirildi. Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programda kitabın editörü Fatma Çolak, yazarlardan Naime Erkovan ve Fatma Şengil Süzer kültür sanat dostları ile bir araya geldi. Yazarların kadın ve şehir konularına değindiği program sonunda ‘Kadınların Şehirleri’ kitabı da imzalandı. ‘Kadınların Şehirleri’ kitabında yer almaktan duydukları memnuniyeti ifade eden yazarlar Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir çalışmaya vesile olmasından dolayı teşekkür ettiler. Kitabın editörlüğünü yapan Fatma Çolak konuşmasında, “Ben inanıyorum ki gerçek, hiç kimsenin tekelinde değildir. Gerçeğe tek başımıza kendi ferdi çabalarımız ile ulaşmamız mümkün değildir. Bir gerçeklik varsa eğer ortada onu ancak farklı bakış açılarından farklı veçhelerden yanaşarak bir kavrayış gerçekleştirebiliriz. Farklı sosyal tabakalardan farklı mesleklerden gelen bu 14 kadının şehri nasıl algıladığını, nasıl gördüğünü, nasıl deneyimlediğini ve nasıl kavradığını bilmek bize çok sevimli geldi. Şehir, içinde yaşayanların bilincini, algısını, hayat ve varlık tasavvurunu şekillendiren, bunu uzun zaman içerisinde sezdirmeden yapan bir mekân olarak önemlidir” dedi. 

28 Nisan 2016 , Perşembe Bu haber toplam 888 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU