Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Tarih üzerinde okudular


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu (SOBİFT) üyesi bir grup öğrenci tarihi Justinianos Köprüsü'nde kitap okudu.

Yeni proje
SAÜ SOBİFT Öğrenci Başkanı Murat Aydön, tarihi köprü üzerinde topluluk olarak "Sakarya Tarihi Okuyor" adında yeni proje başlattıklarını söyledi. Topluluk olarak iki yıldır düzenli kitap okuma farkındalığı projeleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Aydön, "Bugün de burada yeni bir projenin adımını attık. Projeyle hem tarih, kültür, turizm bilinci katıyoruz hem de buraya gelen arkadaşlara kitap okuma farkındalığı oluşturmaya çalışıyoruz. Genel itibarıyla projenin amacı bu." dedi.

Bilmeyen var
Aydön, Geyve ilçesindeki Ali Fuat Paşa'da Kuvayı Milliye Müzesinin önünde ve Ali Fuat Cebesoy Şehitliğinde kitap okuma programı gerçekleştireceklerini ifade etti.
Geçen yıl kurdukları topluluğa üniversitede açtıkları stantlarda üye alımları gerçekleştirdiklerini aktaran Aydön, "2014'ten bu yana bağımsız bir şekilde kitap okuma farkındalık projeleri gerçekleştiriyoruz. Üniversitede okuyup da burayı bilmeyen çok arkadaşım var. Şu anda kitap okuyan arkadaşların çoğu daha önce buraya gelmemiş. Buraya gelerek hem tarih, kültür bilinci hem de turizm bilinci oluşturduk. İleriki zamanlarda burayı unutmayacaklarını umuyorum" diye konuştu.

Tanıtmak istedik
SOBİFT üyesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi Zeynep Tayfur ise bu tür aktivitelere yabancı olmadıklarını belirterek, "Bu kez tarihi bir yer olsun, Sakarya'nın kültürünü tanıtalım istedik. Bu şekilde kitap okumaya dikkati çekiyoruz ve tarihi köprü üzerinde etkinlik yaparak tarihi yapılara da dikkati çekiyoruz. Bu tarz etkinlikler yapmayı ve kitap okumayı seviyoruz. İnşallah bu şekilde devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

29 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 1021 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU