Başkana istifa çağrısı29 Nisan 2016, Cuma

Açıklama
TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik ile ilgili söylemleri nedeniyle bir basın açıklaması yapan ADD Sakarya Şubesi Başkanı Erol Aydın, “Devleti ve halk adına görev yapan kurumları yönetenlerden gelen açıklamalar, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu laik cumhuriyeti dönüştürmeye yönelik olsa da ADD buna geçit vermeyecektir” dedi.


Uygarlık
Aydın, “Reklam arasıydı, 90 yıllık enkazdı, demokrasi araçtır’ gibi benzeri söylemlerin ardından TBMM başkanı ‘laiklik anayasada olmamalıdır’ açıklamasıyla bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlık yolundan ayırmaya niyetli olduklarını göstermiştir. Dönüştürmek istedikleri din devletidir. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, kahramanlık sevdasından vazgeçmelidir” şeklinde konuştu.


Suç duyurusu
Laikliği anayasadan çıkarmanın Türkiye'yi Ortadoğululaştırmak olacağını belirten Aydın, “Laikliğin devlet sisteminde olmadığı devletler yoksulluk, adaletsizlik, kan ve gözyaşı içindedir. Türk ulusunun iradesinin vücut bulduğu TBMM'nin başkanlığında bulunan ve ‘laiklik anayasadan çıkarılmalıdır’ sözleriyle Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerine karşı olduğunu ortaya koyan İsmail Kahraman'ın vakit geçirmeden görevinden istifa ederek koltuğunu bırakmasını bekliyoruz” dedi. Aydın ayrıca Kahraman hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti.

Bu haber toplam 974 defa okundu.