Günün Tarihi:17 Ocak 2021

Başkana istifa çağrısı


Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Aydın, “TBMM'nin başkanlığında bulunan ve ‘laiklik anayasadan çıkarılmalıdır’ sözleriyle Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerine karşı olduğunu ortaya koyan İsmail Kahraman'ın koltuğunu bırakmasını bekliyoruz

Açıklama
TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik ile ilgili söylemleri nedeniyle bir basın açıklaması yapan ADD Sakarya Şubesi Başkanı Erol Aydın, “Devleti ve halk adına görev yapan kurumları yönetenlerden gelen açıklamalar, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu laik cumhuriyeti dönüştürmeye yönelik olsa da ADD buna geçit vermeyecektir” dedi.


Uygarlık
Aydın, “Reklam arasıydı, 90 yıllık enkazdı, demokrasi araçtır’ gibi benzeri söylemlerin ardından TBMM başkanı ‘laiklik anayasada olmamalıdır’ açıklamasıyla bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlık yolundan ayırmaya niyetli olduklarını göstermiştir. Dönüştürmek istedikleri din devletidir. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, kahramanlık sevdasından vazgeçmelidir” şeklinde konuştu.


Suç duyurusu
Laikliği anayasadan çıkarmanın Türkiye'yi Ortadoğululaştırmak olacağını belirten Aydın, “Laikliğin devlet sisteminde olmadığı devletler yoksulluk, adaletsizlik, kan ve gözyaşı içindedir. Türk ulusunun iradesinin vücut bulduğu TBMM'nin başkanlığında bulunan ve ‘laiklik anayasadan çıkarılmalıdır’ sözleriyle Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerine karşı olduğunu ortaya koyan İsmail Kahraman'ın vakit geçirmeden görevinden istifa ederek koltuğunu bırakmasını bekliyoruz” dedi. Aydın ayrıca Kahraman hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti.

29 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 987 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU