Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Adı var, kendi yok!


Kent Konseyi yaklaşık 3 yıldır doğru-dürüst bir faaliyet yapmazken, süresi dolduğu halde konseyin olağan kongresi de bir türlü yapılmıyor.

Şehir aidiyeti

Kent konseyleri, özellikle kent aidiyetinin gelişmesi, kente sahip çıkılması amacıyla sivil inisiyatif ile yerel yönetimlerin güç birliği yapması amacıyla yapılan bir düzenleme. Ancak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, bu işlevlerini unutmuş gibi.

Komisyonlar çalışmıyor

Şehir kimliğinin gelişmesi, şehir estetiğinin oluşması için projeler üretmesi gereken Kent Konseyi’nin çeşitli komisyonları da atıl kalmış durumdalar. Hal böyle olunca da bir çok kişi komisyonların yapacağı görevleri içeren başka gruplar bile oluşturuyor.

Kongre süresi geçti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Konseyi’ne yönelik  olağan kongresini yapma tarihi çoktan geçti. Kent Konseyi Başkanı Ahmet İşgüzar’ın Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu’na seçilmesi nedeniyle kongre çalışmaları da bir kez daha sekteye uğradı.

29 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 2960 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 29 Nisan 2016 , Cuma

asaa

bu işgüzar herif ne zaman faydalı bir iş yaptı ki. işi gücü goygoy yapmak ötede beride iktidar yardakçısı olarak gezinmek

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU