Günün Tarihi:21 Haziran 2021

TÜVASAŞ’a Milli Tren incelemesi


Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Orhan Birdal, TCDD Genel Müdür Vekili İsa Apaydın ve TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak’tan oluşan heyet, TÜVASAŞ Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk’ü ziyaret ederek Milli tren pr

İlk ödenek 

Türkiye’nin 2023 vizyon projelerinden biri olarak adlandırılan ve TÜVASAŞ’ta üretileceği açıklanan ‘Milli Tren’ projesinde adımlar atılmaya devam ediliyor. 3 sene önce lansmanı gerçekleştirilen ancak uzun süre sessiz kalınan projede yeni bir döneme girildi. 49 milyon 500 bin liralık ödenekle reel anlamda ilk adımı atılan Milli Tren için atölye kurulum çalışmalarına kısa süre içinde başlanacağı açıklanmıştı.

Brifing verildi

Önemli adımlar atılan proje için önceki gün TÜVASAŞ’ı Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Orhan Birdal, TCDD Genel Müdür Vekili İsa Apaydın ve TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak ziyaret etti. Yaklaşık 3 saat fabrikada kalan heyete fabrika gezinin ardından TÜVASAŞ yöneticileri tarafından toplantı salonunda Milli Tren Projesi kapsamından üretilecek Elektrikli Tren Setleri (EMU) projesi hakkında brifing verildi.

Ülkenin geleceği

Alüminyum gövdelerin TÜVASAŞ’ta üretilecek olmasının ve bu yönde adımların atılmasında mutlu olduklarını ifade eden Demiryol İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Cemal Yaman, “Proje için ödenek çıktığı ifade ediliyor bu önemli bir adım. Bu vagonlar ülkemizin geleceği olacak. Ancak biz milli tren gövdesinin tamamının burada üretilmesini istiyoruz. Şu andaki proje iki dizi için. Bu da 10 vagon anlamına geliyor. Ülkemizin ihtiyacı olan en az 300 vagonun tamamının burada yapılması gerekir” dedi.

30 Nisan 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1497 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU