Günün Tarihi:25 Şubat 2021

‘Çanakkale ruhu Allah bizimledir!’


Sakarya İl Kültür ve Turizm, İl Milli Eğitim, İl Halk Kütüphanesi müdürlükleriyle Hayrat Vakfı İl Temsilciliği’nin, Çanakkale şehitlerini rahmetle yad etmek üzere, “Çanakkale ruhu, Allah bizimledir!” adıyla düzenlediği konferans ilgiyle izlendi.

Hayrat Vakfı Çanakkale Temsilcisi Eğitimci-Yazar Mehmet Emin Bıçakçı’nın sunumu ile gerçekleştirilen konferans, Ahmet Faik Abasıyanık Kültür Merkezi’nde (AFA) gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Bilge Kağan Kaya, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Reşat Özçayır, kurum yöneticileri ve STK temsilcilerinin iştirak ettiği program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp şiir dinletisi ile devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Mehmet Emin Bıçakçı, “Çanakkale’den size şehitlerimizin selamını getirdik” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Çanakkale Savaşı şehitlerimiz için bitmiş olabilir, fakat bizim için nefsimizle devam etmektedir” dedi. Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdülmelik Yangın’ın yaptığı kapanış duasının ardından Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun hediye ve plaket takdimleri ile program sona erdi

2 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 790 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU