Günün Tarihi:10 Nisan 2020

Lübnan ve Ürdün üniversiteleri SAÜ’de


Lübnan Tripoli Üniversitesi ve Ürdün Zerqa Üniversitesi temsilcileri, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret ettiler.


İşbirliği
Lübnan Tripoli Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Raafat R. Mikati tarafından gerçekleştirilen ziyarette iki üniversite arasında işbirliği imkanları ele alındı ve Mevlana Değişim Programı Protokolü imzalandı. Prof. Dr. Raafat R. Mikati, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Arkan ve Ortadoğu Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kemal İnat’ı da makamlarında ziyaret ederek görüştü ve ardından İlahiyat Fakültesi’ni ziyaret etti. Görüşmelerde Sakarya Üniversitesi Mevlana Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Bostancı da hazır bulundu.
Fikir birliği
Sakarya Üniversitesi’nin Ürdün’den de konukları vardı. Sakarya Üniversitesi ile Akademik işbirliği ve Mevlana Değişim Programı protokolleri imzalamış olan Ürdün Zerqa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mahmoud Al-Wadi başkanlığındaki bir heyet de, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette iki üniversite arasında mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi hususunda fikir birliğine varıldı. Konuk Rektör Prof. Dr. Al-Wadi, Rektör Elmas’ı üniversitelerine davet etti.
Çalışmalar
Sakarya Üniversitesi Mevlana Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Bostancı’nın refakat ettiği Zerqa Üniversitesi heyeti, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nü de ziyaret ederek Enstitü Müdürü Prof. Dr. Fatih Savaşan’dan İslam İktisadı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

3 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 876 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU