Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Sakarya yerini korudu


Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan nisan ayı ihracat rakamlarına göre Sakarya, bu ay 145,5 milyon ihracatla 9. sıradaki yerini korudu.

Olumsuz yönde
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya İli’nin nisan ayında da ihracatçı iller arasında 9. sırada yer aldığını belirterek, “Yılbaşından bu yana Euro/Dolar paritesindeki dalgalanma Türkiye ihracatını ve dolayısıyla ilimiz ihracatını olumsuz yönde etkilemektedir. Dünyada yaşanan uluslararası ticareti canlandırma çabalarının belli bir vadede etkisini göstereceğine inanıyoruz” dedi.

Yatırımcılar
Kösemusul, “Geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık % 15 oranındaki düşüşe rağmen beklentilerin üzerinde gayret eden iş dünyamıza teşekkür ediyorum. Yatırımcılar açısından en önemli unsur olan uluslararası güven ortamı arayışına karşılık gerçekleşen 145,5 milyonluk ihracatımız ilerleyen dönemlere dair ekonomimiz adına umut vaat etmektedir. İhracata dayalı büyüme modelini destekliyor, katma değerli güçlü üretim ve daha yüksek ihracat için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

4 Mayıs 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1520 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU