Günün Tarihi:4 Mart 2021

Federasyonlaşıyorlar


Geçtiğimiz ay Müteahhitler Birliği’ne başkan olarak seçilen Murat Bayrak, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hedeflerini açıkladı.

Daha ileriye
Rubiks Cafe’de düzenlen toplantıda konuşan Başkan Bayrak, “Gücümüz birlikteliğimiz olacaktır sloganı ile yola çıktık. Şehrimizde taşın altına koyan yatırımcılarız. Bu ilk buluşmayı düzenlemekteki amacımız, yönetim kurulu ile basımızın kaynaşmasını sağlamaktı. Amacımız Sakarya Müteahhitler Birliği’ni daha da ileriye taşımak. En büyük hedefimiz ise federasyon olmaktır. Bununla ilgili önemli mesafe kat edildi. Şimdi en geç yıl sonuna kadar Genel Merkezi Sakarya olan Marmara Müteahhitler Federasyonu’nu kurup, Türkiye’de 3 tane olan federasyon sayısını 4’e çıkaracağız” dedi.

Kanun istiyoruz
Bayrak, “Federasyonu kurduğumuzda Ankara’da da daha çok söz hakkımız olacak. Yine Federasyon gibi devrim niteliğinde bir başka düşüncemiz de Müteahhitler Birliği’ne kendisine ait bir hizmet binası kazandıracağız. Bunu en kısa süre içinde başarmayı arzuluyoruz. Kaçak olarak kendini müteahhit gibi tanıtıp, vatandaşlarımızın iyi niyetlerini yıkmaya kalkanların meslekten men edilmesini sağlamak için siyasi çalışmalar içinde olacağız. Herkes müteahhit olamayacak. Kanun olarak önüne geçmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kentsel dönüşüm
Kentsel dönüşüm üzerine sorulan bir soruyu cevaplayan Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Akyüz ise, “Bizim bu yönde bir çalışmamız var. Erenler pilot bölge olacak. Buraya başladıktan bir yıl geçmeden de ikinci etaplara başlayacağız. Kentsel dönüşüm çok kolay bir olay değil ancak. Belediye ve halkla birlikte yapmak için çalışacağız” dedi.

Teslim edemiyoruz
SEDAŞ ve AGDAŞ’la da sıkıntılar yaşadıklarını belirten Akyüz, “Özellikle AGDAŞ daireler için bizden para alıyor, bunu yaptığı zaman her blokun kapısına bir kutu koymak zorunda ama yapmıyor. En yakın bloka bir kutu koyuyor, diğerlerine özel şirketlerin çekmesi gerektiğini belirtiyorlar. Doğalgaz gibi önemli bir konuda bizi özel şirketlere yöneltiyorlar. Belediyeden gerekli izinleri alıyoruz, ama SEDAŞ ve AGDAŞ’a takılıyoruz. Binaları teslim edemiyoruz bazen bu şirketler yüzünden. Vatandaşla bizi yüz yüze getiriyorlar” şeklinde konuştu. Akyüz, ayrıca Sakarya’da kendi elektriğini ve ısıtmasını güneş enerjisinden sağlayacak bir site inşa edildiğini de belirtti.

Dışarıdan gelenler
Başkan Yardımcısı Burhan Kabukçu ise, “Devlet ihalelerine giren firmalarımız da var içimizde. Devlet ihalelerinde Sakarya’da bilhassa dışarıdan gelen firmalar maalesef yerli firmaların elinden alıyorlar. Sebebi de çok düşük fiyatlarla alıyorlar ve taahhütleri yerine getiremiyorlar. Örnekleri de var mesela Erenler’deki okul. Bunların çoğu bitmedi. Bu Sakarya’da kanayan bir yaramız. Yetkililerle bunları paylaşıyoruz, ama kanunlar böyle gerektiğinden diyorlar” dedi.

Üye sayısı
SATSO’da bin 200 müteahhit gözüktüğünü söyleyen Murat Bayrak, “Bunlardan bize kayıtlı üye sayısı 120. Sene sonunda 200-300 olmasını bekliyoruz. Ev alırken vatandaşlar iyice araştırsınlar, bize üye olup-olmadıklarını bilsinler” dedi.

4 Mayıs 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1254 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU