Günün Tarihi:24 Şubat 2020

Çocuklar bilinç kazanacak


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında “Çocuklara Çevre Bilincini Kazandırma Projesi” işbirliği protokolü imzalandı.

Çevre bilinci

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Genç arasında imzalanan işbirliği protokolüyle, günümüzde ortaya çıkan çevre sorunlarına daha küçük yaşlardan itibaren çevre bilinci oluşturulması amaçlanıyor.

İlçelerde

Proje kapsamında Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerindeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yapılacak faaliyetlerle çevre bilinci kazanmaları ve yaşadıkları çevreyi korumaları hedefleniyor.

Geri dönüşüm

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden de destek alınacak proje faaliyetleri arasında, “Temiz okul, temiz çevre, temiz insan” sloganıyla öğrencilerin okul sınırları içerisinde geri dönüştürülebilir nitelikli atıklarını çöp kovalarına değil, geri dönüşüm kutularına atmalarını sağlayacak şekilde etkinlikler planlanacak. Okullarda mevcut köşelere ilave olarak daha etkin çevre köşeleri ve panoları oluşturulacak.

Çevre kulüpleri

Çevre bilincinin tüm öğrencilere yaygınlaştırılması konusunda çevre kulüpleri oluşturulacak.  Çevre konulu uygun filmlerin öğrencilere gösterilmesine imkan sağlanacak. Okullarda çevre bilincini arttırıcı türde afişler hazırlanarak uygun yerlere asılacak.

Yarışmalar

Çevre bilincini kazandırma projesi kapsamında ayrıca projenin uygulanacağı okul öğrencilerine yönelik olarak çevre konulu şiir, resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları yapılacak. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine dört ayrı kategoride düzenlenecek yarışmalarda dereceye girecek öğrencilere Netbook, Tablet ve Fotoğraf makineleri hediye edilecek.

Katkı sağlama

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Genç, işbirliği protokolünün imzalanması sonrasında birer konuşma yaparak, projenin çocuklarımızda çevre bilincinin kazandırılmasına katkı sağlaması dileğinde bulundular.

İmza töreni

MÜSİAD ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliği protokolünün imza töreninde; MÜSİAD Şube Başkan Vekili Enver Tok, Şube Başkan Yardımcısı Adnan Borazancıoğlu, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Eyüp Tuncer, Araştırma Komisyonu Başkanı Dursun Döğer, Şube Müdürü Emre Ozan ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi de hazır bulundular.

5 Mayıs 2016 , Perşembe Bu haber toplam 905 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU