Günün Tarihi:20 Şubat 2020

Üniversitelilere afet eğitimi


İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünce, Okan Üniversitesi Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlileri ve öğrencilerinden oluşan 8 kişilik ekibe 'Doğal Afetlerde Hafif Arama Kurtarma eğitimi' verildi.

Uygulamalı olarak
Eğitimin 1inci gününde İNSARAG nedir? Vizyon ve rolü, İNSARAG yetkileri, değerleri işletim kuralları ve insani ilkeler, İNSARAG yapısı ve çalışma süreci, yürütme grubu, sekreterliği, bölge grupları, USAR ekip liderleri başlıklı konular ve İNSARAG standartlarında olay bölgesine intikal, konuşlanma ve müdahale teknikleri anlatıldı. Enkaz alanında fiziki arama, güvenli yol oluşturma ve enkaz alanında farklı arama kurtarma cihaz ve makinaları kullanılarak temiz, kirli çalışma teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.

Teşekkür etti
2inci gün ise alanda bulunan eğitim parkurlarının tamamlanması, düğüm çeşitleri, amaçlarına göre kullanılan düğümler, ip ile yüksek yerlere tırmanma ve inme, hava hattı kurma, uygulamalı olarak anlatıldı. Okan Üniversitesi ekibi eğitim sonunda ‘AFAD İl Müdürlüğüne, eğitimde emeği geçen tüm AFAD eğitmenlerine ve Arama Kurtarma birlik personeline çok teşekkür ederiz’ dedi.
 

9 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 694 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU