Günün Tarihi:22 Ekim 2021

Emekli hüsranda!


AK Parti’nin seçim öncesinde emeklilere ayda 250 lira taksitle ev vereceğine yönelik vaadi Sakarya’da bir türlü gerçekleşmedi. İlimizdeki emekli dernekleri ev için talep toplarken, TOKİ ise bu konuda bir adım bile atmadı.

Evi olmayan emekli

Seçim öncesinde, TOKİ’nin evi olmayan emekliler için 2+1 olarak inşa edeceği konutları 250 lira taksitle satacağı vaat edilmişti. Bu kapsamda 17 ilde çalışma yapan TOKİ Sakarya’ya yönelik henüz hiçbir çalışma yapmadı.

Başvuru artıyor

İlimizde sayıları 5’i bulan emekli dernekleri TOKİ’yi harekete geçirme adına, ön başvuru adı altında emeklilerden talep toplamayı sürdürüyorlar. Bu taleplerin 3 bin kişiyi aştığı tahmin edilirken, bazı derneklerin de TOKİ’nin ev yapmasına yönelik arazi arayışı içine girdiği öğrenildi.

Merak içinde bekliyor

Her gün derneklere giderek ev konusunda bilgi almaya çalışan emekliler, TOKİ’nin ilimizde ev yapıp yapmayacağını merak içinde bekliyor. TOKİ’nin son olarak Kocaali Caferiye’de belediye ile ortaklaşa gerçekleştireceği projeden emeklilere ev verilip verilmeyeceği de belirsiz.

TOKİ’nin ilimizde Camili ve Korucuk’ta lüks, normal ve alt gelir gruplarına yönelik yaptığı konutların dışında ilçelerde de gerçekleştirdiği projelerde emekliler hiç yer almadı. Bu nedenle Sakarya’daki emekliler kendilerine biran önce konut yapılmasını bekliyorlar.

12 Mayıs 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1291 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU