Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

Şeker kapı-duvar!


Şeker Fabrikası yetkilileri, kampanya dönemi bittiğinde arıtma tesislerini yenileme sözü vermişlerdi. Ancak sözlerini unuttular.

İki yıl çile çektik

Adapazarı Şeker Fabrikası, son iki yıldır kampanya döneminde arıtma tesisleri çalışmadığı için şehri dayanılmaz pis koku içinde bırakmışlardı.

Mühür fayda etmedi

Sakarya Valiliği, geçtiğimiz yıl kampanya döneminin sonlarına doğru fabrikayı çevreye verdiği kirlilik nedeniyle mühürledi. Fabrika yetkilileri, bu yıl için arıtma tesisi yapma sözü verince mühür kampanya dönemi sonuna kadar kaldırılmıştı.

Hiçbir hareket yok

Şeker Fabrikası yetkilileri, Sakarya Valiliği’ne ve kamuoyuna yeni bir arıtma projesi yapıp, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne vereceklerini açıklamışlardı. Ancak bugüne kadar söz verdikleri arıtma tesisi projesini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne vermediler.

Yetişmesi zor

Adapazarı Şeker Fabrikası kapasitesindeki bir fabrikaya yapılacak arıtma tesisi beton yüzeyli ve 10 milyon liraya mal oluyor. Bu saatten sonra böyle bir arıtma tesisini yetiştirmeleri zor görülüyor. Bakalım Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Adapazarı’nın bu kampanya döneminde de koku işkencesi çekmesini engelleyebilecek mi?

Yeni sahipleri tarafından iki yıldır işletilen Şeker Fabrikası kampanya döneminde tüm şehri kokuya boğuyor. Eski dönemde ise bu kadar fazla bir koku yayılmıyordu.

14 Mayıs 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 851 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU