Günün Tarihi:3 Haziran 2020

‘Emekliye 7 bin konut!’


Emekli Dernekleri Federasyonu Başkanı Necmettin Turan; "TOKİ'den ev talep eden emeklilerimiz, asılsız söylemlere bakıp, ümitsizliğe kapılmasınlar. Sakarya’da 7 bin konut yapılması için girişimler sürüyor” dedi.

250 lira taksitle
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) sosyal konut talebinde bulunan emeklilerle ilgili basında çıkan olumsuz haberlerle ilgili açıklama yapan Necmettin Turan; “Evi olmayan emeklilerimize TOKİ’nin 250 TL’den başlayan taksitlerle,  20 yıl vadeyle 2+1 sosyal konut projesi, iktidar partisinin seçim vaadi olup, müteakiben kurulan hükümet programında yerini almıştır”  dedi.

Devlet güvencesi
Bir başka ifadeyle, emeklilere konut projesinin devlet sözü ve güvencesinde olduğunu ifade eden Necmettin Turan, sorumsuz söylemlerin emeklilerin ev hayallerini olumsuz etkilediğini belirterek, “Emeklilerimiz bunlara kanıp ümitsizliğe kapılmasınlar” dedi.

Sakarya’da ne oluyor?
Sakarya'daki çalışmalar hakkında bilgi veren Emekli Dernekleri Federasyonu Başkanı Necmettin Turan, “TOKİ, Valiliğin belirlediği arsalar üzerine konut inşa etmektedir. Sakarya'da yapılacak yaklaşık 7 bin konut için merkez ve ilçelerde TOKİ'ye arsa devir işlemleri başlatılmıştır. Emeklilerin ev taleplerini alan derneklerimiz konunun takipçisidirler” diye konuştu.

Camili’deki 3 parsel
Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şubesi’nin yaptığı çalışmalarla bu konuda önemli mesafeler kaydedildiğini ifade eden Turan, “Emekliler gelişmeleri TÜED Adapazarı Şubesi’nin Facebook sayfasından takip edebilirler. Görüldüğü gibi TOKİ'ye ev kayıtları, yapıldığı yerde durmuyor.  Merkez Camili’de Afet İşleri Müdürlüğü’ne ait 3 parsel halinde 25 dönüm arsa, Karasu'da TOKİ için ayrılan iki mevkide önemli miktarda, arsalar ile Karapürçek'te 3 ayrı mevkide 50 dönümün üzerinde arsaların TOKİ'ye devir işlemleri devam ediyor”  dedi.

Konutlar yapılacak
Devlete ait bu çalışmaların beklenmedik gelişmelerle zorunlu olarak ötelendiğini dile getiren Turan, “Elde olmayan gecikmeler konutların yapılmayacağı anlamına gelmemeli. Satış ilanı yapılan diğer 17 ildeki konutlar emekliye konut programı kapsamında yapılan konutlar değildir. TOKİ'nin önceden dar gelirliler için üretmiş olduğu ve bugün için emeklilere kontenjan bazında verilen konutlardır” dedi.

16 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1266 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU