Günün Tarihi:1 Haziran 2020

‘Mehmet Akif okuyoruz’


Vefatının 80nci yılında ‘Mehmet Akif Okuyoruz’ projesinde Sakarya Mehmet Akif Okuma Grubu, 3 idareci, 3 öğretmen ve 9 lise öğrencisi, Kastamonu Üniversitesi Mehmet Akif Anma Günleri kapsamında Kastamonu’da düzenlenen panellere katıldı.

Kastamonu Mehmet Akif Günleri panellerine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Hamzaoğlu, Söğütlü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı, Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Okuma Grubu Edebiyat Öğretmenleri Cahit Öner, Canan Başer Borlukçu ile proje Koordinatörü Ali Akıllı’nın yanı sıra farklı okullardan okuma grubu için bir araya gelen 9 öğrenci katıldı. 10 farklı ilden Kastamonu’ya gelen Mehmet Akif sevdalıları, 3 günde 12 panel gerçekleştirdi. Her panelde 4 panelistin yer aldığı programlarda 48 panelisti dinleme imkanı buldular. Mehmet Akif Ersoy’un birbirinden farklı ve önemli niteliklerini, yönlerini katılımcılara aktardılar. Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Konferans Salonu’nda yapılan açılış paneline, projenin mimarı eski Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü başta olmak üzere geniş bir katılım oldu. Panelde konuşan TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Beşir Atalay, Mehmet Akif Ersoy’un 1nci Meclis’in milletvekili olduğunu, 2nci Meclis’in farkını gençlerin ileride daha iyi anlayacağını ifade etti. Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise, Mehmet Akif Ersoy´u tüm gençlerin iyi anlaması gerektiğini dile getirdi. Erdem, Mart 2016’da, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif´i Anma Haftası vesilesiyle 11 ilde anma programları düzenlendiğini söyledi.

17 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 904 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU