Günün Tarihi:2 Haziran 2020

CHP Van’da toplandı


CHP İl Başkanları Toplantısı, geçtiğimiz günlerde Van'da yapıldı.

70 yıldır
Van'da gerçekleşen CHP İl Başkanları Toplantısı’nın ardından bu toplantıya katılan CHP İl Başkanı Ayça Taşkent yaptığı basın açıklamasında, toplantı sonunda yayımlanan sonuç bildirgesine paralel olarak; "Yaklaşık 150 yıllık parlamenter geleneğimiz, 93 yıllık Milli Egemenlik anlayışına dayalı Cumhuriyetimiz ve 70 yıldır süre gelen çok partili demokratik hayatımızın kazandırdığı tarihsel birikimimiz asla bir diktatörlük rejimine kurban edilmeyecektir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından, 72. TOBB Genel Kurulu'nda dile getirilen görüşler, bu iradenin ifadesidir. Biz CHP İl başkanları olarak bu iradenin tereddütsüz arkasındayız" değerlendirilmesinde bulundu.

Dış politika
Taşkent, ülke ekonomisinin, Cumhuriyet tarihinin en kırılgan dönemlerini yaşadığı, eğitim sisteminin çöküşün eşiğinde, dış politikanın da iktidarın yanlış tercihleri nedeniyle çıkmaza girdiği bu süreçte toplumsal barışın, iktidarın tüm toplum kesimlerine yönelik ayrıştıran ve ötekileştiren söylemi nedeniyle hızla bozulduğunu ileri sürdü.

18 Mayıs 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 710 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU