Günün Tarihi:21 Eylül 2020

En güzel onlar okudu


2016 yılı Camiler Haftası dolayısıyla, din görevlilerine yönelik etkinlikler çerçevesinde Sakarya genelinde görev yapan görevliler arasında Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmaları yapıldı.

Büyük bir heyecana sahne olan yarışmalarda komisyon başkanı olarak İl Müftüsü İlyas Serenli ile İl Müftü Yardımcısı Mehmet Korkmaz üye olarak ise İl Müftü Yardımcısı Nejdet Arman, İlçe Müftüleri Abdurrahman Şahin, Mehmet Şenokur ve Cevdet Cemal Çıkrık ile öğretim görevlileri, vaizler, uzmanlar görev aldı. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii M-K. Muhammed Ali Nalbant 19 Haziran tarihinde Sakarya’da, Hafızlık Yarışmasında birinci olan Adapazarı Mekke Mescidi M-K. İsmail Yaşar 12 Haziran tarihinde Edirne’de, Bayanlar Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında birinci olan Karasu Merkez KKÖ. Özlem Mezarcı 29 Mayıs’ta Kırklareli’nde, Hutbe Okuma Yarışmasında birinci olan görevlimiz 3 Temmuz tarihinde Kütahya’da, Ezan-ı Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan İsmail Yaşar ise 26 Haziran’da Tekirdağ’da yapılacak bölge yarışmalarında ilimizi temsil edecekler.

21 Mayıs 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1041 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU