Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Kalamak; "Şehit kanını durdurun"


Partisinin Karasu İlçe Teşkilatı mayıs ayı genişletilmiş ilçe divan toplantısında konuşan SP Lideri Mustafa Kamalak, “Bırakın polemikleri, Güneydoğu'da, doğuda akan şehit kanını durdurun” dedi.

Karasu’ya

Saadet Partisi Karasu İlçe Teşkilatı mayıs ayı genişletilmiş ilçe divan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Parti Genel Başkanı Mustafa Kamalak da katıldı. Konfor Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Saadet Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun programın açılış konuşmasında ilçe ile ilgili bilgiler verdi. İl Başkanı Eyüp Yıldırım da kısa bir selamla konuşması yaptı. Saadet Partisi GİK Üyesi ve İl Sorumlusu İsmet Aksoy ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbey de sırasıyla ülke gündemiyle alakalı konuşmalar yaptılar.

‘Üzülüyoruz’

Kamalak, Türkiye gündemiyle ilgili yaptığı konuşmada, “Terör olaylarının çoğalacağını meydanlarda milletimize söyledik. Çözüm sürecinde o zaman ki Başbakanı uyardık. Bizi ciddiye almadılar, yazık ki zaman bizi haklı çıkardı. Haklı çıkmamıza rağmen çok üzülüyor, içimiz kan ağlıyor” dedi. Kamalak, Ergenekon ve Balyoz sorunlarında hükümeti devamlı uyardıklarını, ancak dinlenmediklerini, hatta darbecilikle suçlandıklarını, ‘Ergenekon destekçisi’ diye itham edildiklerini belirtti. Kamalak, “Buradan iktidarıyla, muhalefetiyle tüm sorumluluk sahiplerine sesleniyorum; bırakın polemikleri, Güneydoğu'da, doğuda akan şehit kanını durdurun” dedi.

‘Biz çözeriz’

Kamalak, içeride kardeşlik hukukunu tesis edip, dışarıda komşularla olan ilişkileri düzelttikten sonra üretim ekonomisine yönelinmesi gerektiğini savunarak şunları kaydetti, “Bu ülkede bir tek gencimiz işsiz kalmamalıdır. Biz böyle deyince, 'Nasıl çözeceksiniz?' diyorlar. O bizim işimizdir, biz çözeriz onu. Milli Görüş ruhundan anlamayan elbette bizi anlayamaz.”

 

 

 

 

21 Mayıs 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 978 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU