Günün Tarihi:25 Haziran 2022

SAÜ’de çalıştay


Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından ‘Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Çalıştayı’ başladı.

Hızlı adımlar

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, SAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Kurul Üyesi Olcay Turan açılış konuşmalarını yaptı. Finansal tasarrufta gelişmeler hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Türkiye faizsiz finans alanında geç kalmışlığı yaşıyor. Ancak yüz ağartıcı işler de yapılıyor. Bu alanda bazı kamu kurumları adım atmaya başladı ama göründüğü kadarıyla BDDK en hızlı adımları attı” şeklinde konuştu.
Tasarruf
Geçmişten günümüze finansal tasarrufun işleyişinden bahseden BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) Üyesi Olcay Turan, “Ülkemiz 2001 yılında yaşadığımız finansal kriz sonrasında önemli yapısal reformları başarı ile hayata geçirerek makro ekonomik istikrarı sağlama yolunda önemli adımlar atmıştır. Ancak ekonomik büyümenin sürdürebilmesi halen en önemli sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürdürülebilir ekonominin büyümenin önündeki engellerin başında yetersiz tasarruf oranları gelmektedir” dedi. Çalıştay, Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemi’nin (TDFFS) İşleyişi, TDFFS ve Faizsiz Finans İlkeleri, TDFFS ve Atıl Fonun Kullanımı, TDFFS ve Akitler, TDFFS’nin Faizsiz Finans İlkeleri Açısından Değerlendirilmesi konulu panellerle devam etti.
 

23 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 996 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU