Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Nehre atık su karışmayacak


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Yasası ile hizmet alanına dahil olan güney bölgelerinde devam eden ve tamamlanan yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Modern ve sağlam
Güney ilçelerini modern ve sağlam altyapıya kavuşturduklarını belirten Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet alanımıza dahil olan ilçelerimizde öncelikli olarak altyapı ve içmesuyu yatırımlarımıza başladık. Bu kapsamda bölgelere uzun yıllar hizmet sunacak projelerimizi hazırladık. Ardından yatırımlar için gerekli kaynaklar sağlayarak, çalışmalarımıza başladık. Geyve’yi sağlam ve sorunsuz altyapıya kavuşturduk. Pamukova ve Taraklı ilçelerimizde de çalışmalarımızda sona geldik” diye konuştu.

Su yetersizliği
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak yeni hizmet alanımıza dahil olan Geyve’de altyapı ve içmesuyunda ciddi sorunlar vardı. Çalışmalarımız kapsamında ilçemizde 100 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşa ettik. İçmesuyunda yaşanan su yetersizliğini çözüme kavuşturduk. Oluşturulan alternatif kaynaklar ve 42 kilometrelik inşa edilen içmesuyu hatları ile bölgenin içmesuyu geleceğini güvence altına aldık. Geyve’nin altyapı ve içmesuyuna yapmış olduğumuz yatırımların toplam maliyeti ise 35 milyon liradır. İnşallah yatırımlarımızla Geyve’de altyapı ve içmesuyu konusunda uzun yıllar sorun yaşanmayacak” ifadelerini kullandı.

Yenileniyor
Pamukova’da da önemli yatırımları hayata geçirdiklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Pamukova’nın altyapı ve içmesuyunu baştan aşağıya yeniliyoruz. Pamukova’da başlatmış olduğumuz yatırımlarımız kapsamında 77 kilometrelik kanalizasyon ve 10 kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmalarımız tamamlandı. Ayrıca 80 kilometrelik içmesuyu hattının 25 kilometresi tamamlandı. Güney bölgesine inşa edilen kanalizasyon hatları ile entegre olacak Pamukova-Geyve Atıksu Arıtma Tesisi’nde ise çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Kısa süre içerisinde devreye alacağımız tesis ile güneyden Sakarya Nehri’ne hiçbir şekilde atıksu karışmayacak. İlçedeki tüm çalışmaların tamamlanması ile Pamukova’nın altyapısına 60 milyonluk altyapı ve içmesuyu yatırımı yapılmış olacak” diye konuştu.

Alternatif kaynak
Sapanca Gölü’ne alternatif kaynak oluşturduklarını da belirten Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak kanalizasyon, yağmursuyu, içme suyu hatlarının yanı sıra yaklaşık 100 milyonluk yatırımla Pamukova Eskiyayla bölgesinde bir baraj inşa ediyoruz. Barajın Hızırilyas Su Yönetim Merkezi ile entegre olacak 42 kilometrelik çelik isale hattının 25 kilometresi tamamlandı. Ayrıca güney bölgelerimizden Taraklı İlçemiz’de ise 7 kilometrelik içmesuyu hattı inşa ettik. Taraklı’ya 4 milyonluk yatırımla 25 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmamız devam ediyor” ifadelerini kullandı.
 

23 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 771 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU