Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Kandil coşkusu


İslam Alemi’nin en kutsal gecelerinden biri olan ve Kur’an-ı Kerim’in Allah katından yeryüzüne indirildiği gece olan Berat Kandili tüm İslam Alemi’nde olduğu gibi, Akyazı’da da coşku ile kutlandı.

Camiler Müslümanlar tarafından doldu-taştı. Herkes Allah’tan bağışlanmasını istemek ve günahlarından arınmak ve bir daha günah işlememek üzere camileri doldurdu. Din görevlileri, camilerinde özel programlar düzenleyerek geceyi en güzel bir şekilde kutlamanın gayreti içinde oldular. Hastane Mahallesi’ndeki Yeşildirek Camii’ndeki programda Cami İmam Hatibi Abdulkadir Uluköylü ve Müezzini Yasin-i Şerif ve diğer sureleri okuyarak duasını yaptırmasının ardından Abdülkadir Uluköylü Hoca verdiği vaizde Berat Kandili ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bilhassa gençlere uyarılarda bulunarak yalandan, haramdan uzak durulmasını ve de bu gece Allah’tan bağışlanmasını istedikten sonra da bir daha günah işlenmemesini istedi. Berat Kandili Programı yapılan dua ile sona erdi.

23 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 794 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU