Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Kocacık dönemi başladı


Sakarya Serbest Muhasebeci Mali ve Müşavirler Odası’nın (SSMMMO) önceki gün başlayan ve dünkü seçimleri ile son bulan kongresi sonrasında Ertuğrul Kocacık başkan seçildi. Selattin Çakırsoy görev süresini doldurması nedeniyle aday olmadığı kongreyi, Ertuğr

Yönetim kurulu
Sakarya Serbest Muhasebeci Mali ve Müşavirler Odası’nın (SSMMMO) dün yapılan seçimlerinde yeni Başkan Ertuğrul Kocacık oldu. Yönetime Ertuğrul Kocacık’ın listesinden Erdal Salman’ın yerine Erol Kocacık girdi. Yönetim kurulu Ertuğrul Kocacık, Fikret Dayıoğlu, Yıldıray Yılmaz, Erdinç Atalay ve Erol Kocacık’tan oluştu.

Oy verme
Önceki gün başlayan kongrede dün sabah saat 09.00’da oy verme işlemi başladı ve akşam saat 17.00’de sona erdi. Üyelerin ilgi gösterdiği seçimlerde zaman zaman renkli görüntüler oluştu. Sandık başına giden üyeler, yeni başkan ve yönetimini belirledi. 

Birliktelik
Salonda oylar kullanılırken, bahçede kulisler gün boyu sürdü ve üyelere ikramlar yapıldı. Kongre sonrasında Selattin Çakırsoy, üyelerine veda ederken, her iki Kocacık da birlik-beraberlik mesajları verdiler. İki isim de kazananın SSMMMO olduğunu belirttiler.

Oy dağılımı
Seçimlerde 822 üyeden 686’sı oy kullandı. 10 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde Ertuğrul Kocacık’ın listesi 457 oy alırken, Erol Kocacık’ın listesi 219 oy alabildi. 5 kişilik yönetime Ertuğrul Kocacık’ın listesinden 4, Erol Kocacık’ın listesinden sadece kendisi girebildi.

Denetleme Kurulu
Denetleme Kurulu’ndaki sonuçlar ise 2+1 olarak açıklandı. Buna göre listede Ramazan Sarıoğlu, Yaşar Çalışır ve Mustafa Yılmaz yer aldı. Ertuğrul Kocacık’ın denetleme kurulunun son ismi Murat Talay liste dışı kaldı.

Disiplin Kurulu
Ertuğrul Kocacık’ın Disiplin Kurulu da 4+1 oldu. Bura göre Kamuran Köse, Suat Bilginç, Aslıhan Topaloğlu, Saadettin Akgöl ve Erol Kocacık’ın listesinden Metin Güngör yer aldı. Ertuğrul Kocacık’ın listesindeki son isim olan Şenol Masacı da listeye giremedi.

Odamız kazandı
Bu arada üst kurul üyeliklerinin sayımı geç saatlere kadar sürdü. Sonuçların alınmasıyla birlikte oda binasını dolduran üyeler büyük sevinç yaşadılar. Ertuğrul Kocacık başkan olduğunu öğrenince, “Daha önce de söylediğim gibi, bu seçimin kaybedeni yok. Odamız kazandı. Güzel ve demokratik bir seçim oldu.  Sonuçların tüm meslektaşlarımıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. Tebrikleri kabul eden Ertuğrul Kocacık’ın kazandığını öğrenen bayan meslektaşları sevinç gözyaşlarına boğuldular.

Lider Çalışma Grubu
Yönetim Kurulu Asil; Ertuğrul Kocacık, Fikret Dayıoğlu, Yıldıray Yılmaz, Erdinç Atalay, Erdal Salman. 
Yönetim Kurulu Yedek; Ziya Şengül, Mehmet Küçüktekin, Ayfer Güner Mert, Sait Beşir, İlhan Arslan.
Denetleme Kurulu Asil; Ramazan Sarıoğlu, Yaşar Çalışır, Murat Talay.
Denetleme Kurulu Yedek; İhsan Erkul.
Disiplin Kurulu Asil; Kamuran Köse, Suat Bilgiç, Aslıhan Topaloğlu, Sadettin Akgöl, Şenol Masacı
Disiplin Kurulu Yedek; Hasan Sertok, Nihat Akın, Recep Kılıç. 
Birlik Delegeleri Asil; Ertuğrul Kocacık, Selattin Çakırsoy, Muzaffer Başer, Suat Çokluk, Seffa İngenç, İbrahim Aygün, Selim Yanmaz, Serkan Tüccar, Yalçın Kayıkçı, Bilal Beşkardeşler, Ramazan Güner, Veysel Ayata, Fatih Kabalak, Melih Karakış.
Birlik Delegeleri Yedek; Tuncer Akbayrak, Yusuf Dibekçi, İmdat Akmaz, Metin Çatalbaş, Şenol Akbaş, Yunus Gümüşgöz, Elif Özcan, Taner Sayar, Muharrem Osmanoğulları, Özgür Fatih Gül, Ercan Baylan, Özer Kınalı, Zafer Ayaz, Gürkan Tekneci.

Vizyon Çalışma Grubu
Yönetim Kurulu Asil; Erol Kocacık, Ergün Özkan, Abdullah Karaman, Faruk Parlak, Onur Yüksekkaya.
Yönetim Kurulu Yedek; Hakan Yıldız, Bülent Koşar, Şenay Peksöz, Ramazan Erkul, Coşkun Yıldırım.
Denetim Kurulu Asil; Mustafa Yılmaz, Süleyman Murat Işıklı, Nalan Yedekçi Turhan.
Denetim Kurulu Yedek; Nihat Yazıcı.
Disiplin Kurulu Asil; Metin Güngör, Doğan İlbakan, Hülya Bayraktar, Nurullah İn, Barış Şahin.
Disiplin Kurulu Yedek; Özay Özgen, Reşat Okuyan, Selçuk Gündüz, Adem Osmanoğulları, Özlem Akpınar.
Birlik Delege Asil; Abdullah Karaman, Yılmaz Şahin, Rahmi Şengül, Sezayi Özdemir, Erhan Silahlı, Oktay Aktaş, Cevdet Kenan Karabulut, İsmail Arslan, Yurdanur Aydın, Serkan Şimşek, Doğan Dönmez, Metin Akbaş, Abdurrahman Bilal, Cevdet Topaloğlu.
Birlik Delege Yedek; Biran Yasa, Cihan Mert, Hamit Çuhadar, Çiğdem Tınmaz, Murat Öz, Akın Özbahar, Hatice Aydemir, Engin Demir, Şahin Çelik, Emin Karadeniz, Emine Ok, İsmail Erişir, Yasin Göneç, Mustafa Korkmaz.
 

23 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 2857 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU